Czy Aminokwasy Pomagają w Uprawie Marihuany?

Jak aminokwasy pomagają w uprawie konopi?

Dla rośliny konopi trzy najważniejsze składniki odżywcze to azot, potas i fosfor — trzy makroelementy znane również jako NPK. Oprócz tych składników odżywczych rośliny konopi potrzebują również innych mikroelementów, takich jak żelazo, magnez i mangan.

Jednak wielu hodowców pomija jeden z najważniejszych mikroelementów — aminokwasy — który pomaga w uprawie zdrowych roślin konopi z dużymi, żywicznymi pąkami.

Prawdopodobnie nawet nie słyszałeś o aminokwasach używanych w roślinach i to jest w porządku, nie jesteś sam. Zwykle słyszymy tylko o głównych makro i mikroelementach, a resztę pomijamy. Ale nigdy nie jest za późno i już teraz możesz stosować aminokwasy.

Pomyśl o aminokwasach jako o budulcu lub fundamencie białek, których Twoja roślina używa do dobrego wzrostu. Podobnie jak twoje ciało, nawet rośliny konopi potrzebują dużej ilości białka, aby mogły rosnąć wysokie i krzaczaste. Białko pomaga roślinie na różne sposoby, takie jak:

• Pomaga dobrze rosnąć strukturom wewnątrzkomórkowym roślin
• Zachęca do wytwarzania energii
• Stymuluje procesy metaboliczne
• Pomaga w absorpcji i transporcie składników odżywczych w roślinie.

Ale w przeciwieństwie do nas, rośliny nie mogą pozyskiwać białek ze środowiska zewnętrznego. Muszą tworzyć własne białka. I tu do akcji wkraczają aminokwasy. Krótko mówiąc, pomagają roślinie budować wspomniane białka.

Korzyści ze stosowania aminokwasów w przypadku konopi indyjskich

Aminokwasy nie tylko produkują białka. Pomagają również roślinie na różne sposoby, na przykład w następujący sposób.

1. Aminokwasy poprawiają proces fotosyntezy

Czy wiesz, że aminokwasy są niezbędnym składnikiem chlorofilu — narządu, który napędza fotosyntezę? Tak więc, podając aminokwasy, możesz pomóc swojej roślinie w poprawie procesu fotosyntezy wraz ze wzrostem stężenia chlorofilu.

Wynik? Twoja roślina wykorzysta więcej energii, będzie rosła wyższa i bardziej krzaczasta!

2. Sprawiają, że azot w strefie korzenia jest bardziej dostępny

Jak wspomniano wcześniej, azot jest jednym z trzech niezbędnych makroskładników odżywczych, których roślina konopi potrzebuje do dobrego wzrostu. Odpowiada za rozwój rośliny, zwłaszcza w fazie wegetatywnej, i stanowi kluczową część chlorofilu, bez którego roślina nie wytworzyłaby wystarczającej ilości energii do wzrostu.

I na szczęście aminokwasy mogą się tu przydać. Są jednym z najlepiej rozpuszczalnych w wodzie źródeł azotu. To dlatego, że aminokwasy zawierają dużo azotu.

Gdy enzymy proteolityczne metabolizują materię organiczną, zawarty w niej azot staje się dostępny w strefie korzeniowej jako składnik rozpuszczalny w wodzie. Rozpuszczalność w wodzie jest tutaj ważna, ponieważ może być łatwo wchłaniana przez korzenie.

Inną korzyścią płynącą z obecności azotu rozpuszczalnego w wodzie w strefie korzeniowej jest pomoc mikroorganizmom w glebie w mineralizacji w miarę upływu czasu. W ten sposób azot jest przekształcany w inne formy, takie jak amon i azotan, które mają niską masę cząsteczkową. Proces ten pomaga również zachować równowagę między dodatnio i ujemnie naładowanymi cząsteczkami azotu.

Ponadto azot w aminokwasach tworzy pętlę sprzężenia zwrotnego, która pomaga roślinie wytwarzać więcej aminokwasów. Totalna sytuacja, w której wszyscy wygrywają, prawda?

3. Sprawiają, że roślina jest bardziej odporna na stres

W całym cyklu życia roślina konopi może napotkać pewien stres, taki jak wysokie temperatury, problemy z wilgocią, szkodniki, przelanie, niedostateczne podlewanie itp. Niezależnie od tego, czy jest to spowodowane nieprzewidywalną pogodą, czy błędem hodowcy, stres może znacząco wpłynąć na wzrost rośliny. Co więcej, może spowolnić metabolizm rośliny, zahamować jej wzrost, a nawet pogorszyć jakość pąków.

Jeśli zastosujesz aminokwasy przed, w trakcie i po wystąpieniu tych stresujących warunków, możesz pomóc swojej roślinie zwiększyć odporność i szybko się zregenerować. Aminokwasy mogą dostarczyć Twojej roślinie niezbędnych elementów związanych z fizjologią stresu.

Na przykład aminokwasy, takie jak cysteina, mogą współpracować z przeciwutleniaczami (takimi jak glutation), co może pomóc konopiom radzić sobie ze stresem oksydacyjnym, zwykle powodowanym przez niewłaściwy roztwór odżywczy, światło o dużej intensywności lub wyższy poziom CO2 w środowisku.

Innym problemem, z którym może się spotkać Twoja roślina podczas stresującego wydarzenia, jest brak produkcji własnych aminokwasów. Synteza aminokwasów jest procesem wysokoenergetycznym, który może nie przebiegać wydajnie, gdy roślina doświadcza stresu. Tak więc podawanie aminokwasów roślinie może zapobiec takim przypadkom.

4. Aminokwasy służą jako prekursor auksyn

Auksyny to grupa hormonów w roślinach konopi, które są wytwarzane w wierzchołku łodygi – merystemie – gdzie rosną nowe łodygi i liście. Auksyny mają kluczowe znaczenie dla rozwoju rośliny, ponieważ aktywują geny, które wspomagają wzrost rośliny, uruchamiając różne ważne funkcje rośliny.

Zasadniczo auksyny określają sposób wzrostu rośliny — jej wielkość i architekturę. Wpływają również na wzrost korzeni, gałęzi i kwiatów oraz regulują reakcje fotoperiodyczne konopi. Aminokwasy pomagają konopiom wydajniej wytwarzać te auksyny.

5. Zwiększają szybkość wchłaniania wapnia

Aminokwasy to związki chelatujące, które pomagają w wchłanianiu różnych składników odżywczych. Gdy roślina konopi wchłonie minerały, reszta jest albo rozkładana i zamieniana w azot organiczny, albo wykorzystywana bezpośrednio jako aminokwas.

Ten proces chelatowania może znacznie poprawić zdrowie rośliny ze względu na zwiększoną szybkość wchłaniania wapnia, ponieważ wapń jest niezbędnym mikroelementem dla roślin konopi. Kiedy twoja roślina ma dostęp do większej ilości wapnia, może rosnąć silniej dzięki lepszemu systemowi naczyniowemu, który dodatkowo pomaga roślinie transportować energię wewnątrz.

Poza tym wapń pomaga również konopiom wchłaniać więcej składników odżywczych i wody oraz zwalczać szkodniki i powszechne choroby. Wapń może również pomóc roślinie w zapobieganiu inwazji pleśni, utrzymując komórki silne i wolne od nadmiaru wody, która przyciąga pleśń.

6. Pomagają w tworzeniu owoców

Niemal wszyscy hodowcy konopi dążą do jak największych plonów ze swoich roślin — dlatego właśnie uprawiamy konopie, prawda? Tutaj możesz użyć aminokwasów, aby wyhodować większe kwiaty. Zasadniczo aminokwasy zwiększają zdolność kiełkowania pyłku i długość łagiewki pyłkowej, co prowadzi do lepszego rozwoju kwiatów.

Ten sam proces pomaga również kwiatowi rozwinąć mocniejsze ściany komórkowe, co prowadzi do dłuższego okresu przydatności do spożycia, lepszej produkcji terpenów i lepszego profilu smakowego.

7. Pomagają aparatom szparkowym rośliny

Aparaty szparkowe konopi działają nie tylko ze względu na światło, temperaturę i wilgotność względną, ale także z powodu różnych czynników wewnętrznych, takich jak aminokwasy. W tym przypadku aminokwasy mogą pomóc aparatom szparkowym rośliny w skuteczniejszej kontroli równowagi wilgoci i ułatwianiu gazów, takich jak dwutlenek węgla.

8. Ograniczają twoją zależność od tradycyjnych nawozów

W dzisiejszych czasach wielu hodowców ogranicza stosowanie tradycyjnych nawozów z różnych powodów, w tym zapobieganie gorzkiemu posmakowi pąków, aby ich ogrody były bardziej przyjazne dla środowiska. Jeśli chcesz ograniczyć poleganie na tradycyjnych nawozach, aminokwasy mogą pomóc Tobie i Twojej roślinie.

Aminokwasy mogą pomóc Twojej roślinie w uzyskaniu wszystkich niezbędnych składników odżywczych, jednocześnie pomagając roślinie w walce ze stresami zewnętrznymi, więc nie musisz używać tak często chemicznych pestycydów ani szkodliwych nawozów.

Czy rośliny nie syntetyzują swoich aminokwasów?

Tak, rośliny syntetyzują swoje aminokwasy, ale nadal możesz rozważyć podawanie aminokwasów swojej roślinie. Dzieje się tak, ponieważ twoja roślina może napotkać różne warunki, które mogą utrudniać syntezę aminokwasów. Oto niektóre ze stresów, które mogą wpływać na zdolność rośliny do syntezy aminokwasów:

• Złe nawadnianie lub susza
• Ekstremalne temperatury, gorące lub zimne
• Zła kondycja gleby lub niewłaściwe podłoże uprawowe
• Choroby i ataki szkodników
• Niewłaściwe warunki oświetleniowe
• Ograniczenia przestrzenne czaszy
• Zła kondycja korzeni.

Tak więc, jeśli chcesz, aby Twoje rośliny osiągnęły swój pełny potencjał i wyrosły duże, żywiczne kwiaty, powinieneś rozważyć użycie aminokwasów. Kiedy udostępnisz aminokwasy swojej roślinie konopi, Twoje rośliny będą mogły urosnąć i dobrze kwitnąć, zamiast skupiać swoją energię na syntezie aminokwasów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.