Marihuana Zamiast Alkoholu

Czy zastąpienie alkoholu marihuaną to dobry pomysł?

Ponieważ w centrum uwagi znajduje się zdrowie naturalne, ludzie rezygnują z alkoholu na rzecz marihuany. Z badania Harris Poll wynika, że czterdzieści pięć procent ankietowanych dorosłych w wieku powyżej 21 lat zastąpiło alkohol konopiami indyjskimi podczas pandemii. Niektóre dane pokazują, że zakupy alkoholu spadły w krajach, w których zalegalizowano rekreacyjną marihuanę.

Ale czy dobrym pomysłem jest zastąpienie alkoholu marihuaną? Dowiedz się o zaletach i wadach używania marihuany zamiast picia alkoholu.

1. Alkohol i marihuana: Podobieństwa i różnice.

Zarówno alkohol, jak i konopie indyjskie są narkotykami zmieniającymi umysł. Ponieważ narkotyki psychoaktywne nie powinny być zażywane przed prowadzeniem pojazdów lub obsługiwaniem maszyn, alkohol i konopie indyjskie mogą również działać pobudzająco lub uspokajająco. Zarówno chmiel (Humulus), jak i konopie indyjskie należą również do tej samej rodziny Cannabinacae i mają wiele podobnych terpenów, takich jak mircen i humulen.

Osoby palące marihuanę mogą być narażone na zwiększone ryzyko chorób płuc, ale osoby używające jej za pomocą innych metod nie są narażone na to ryzyko. Alkohol jest jednak kojarzony z wieloma chorobami przewlekłymi i istnieje tylko jeden sposób jego spożywania: poprzez picie.

Oba działają również na różne systemy receptorów. Konopie indyjskie działają na układ endokannabinoidowy (ECS) (i mogą wpływać na serotoninę, dopaminę i wiele innych układów receptorowych), podczas gdy alkohol działa na receptory GABA, główny neuroprzekaźnik hamujący w mózgu. Alkohol hamuje aktywność ośrodkowego układu nerwowego (OUN), co oznacza, że ​​możliwe jest jego przedawkowanie.

2. Plusy i minusy zastąpienia alkoholu marihuaną.

Po pierwsze, musimy rozróżnić osoby pragnące ograniczyć spożycie alkoholu od osób cierpiących na alkoholizm, stan uzależnienia psychicznego i/lub fizycznego. Właściwe leczenie ma kluczowe znaczenie dla osób cierpiących na uzależnienie od alkoholu, a nie tylko próba ograniczenia picia.

Odstawienie alkoholu może być śmiertelne, jeśli nie zostanie przeprowadzone pod nadzorem lekarza.

Dlatego te zalety i wady dotyczą osób, które nie są uzależnione od alkoholu, konopi indyjskich lub innych narkotyków.

Zalety

Używanie marihuany ma wpływ na alkohol pod kilkoma względami, zwłaszcza na ogólny stan zdrowia. Oto kilka możliwych zalet używania konopi indyjskich zamiast alkoholu lub nielegalnych narkotyków.

• Potencjalne korzyści zdrowotne

Wykazano, że terpenowy beta-kariofilen z konopi indyjskich zmniejsza spożycie alkoholu u myszy. Podobnie jak CBD, wykazano również, że beta-kariofilen ma działanie przeciwzapalne, które pomaga leczyć i chronić uszkodzoną wątrobę, często związaną z alkoholizmem.

• Mniejszy koszt

Możesz uprawiać marihuanę w krajach, w których uprawa jest legalna. Z drugiej strony produkcja domowego alkoholu jest droga, skomplikowana, a czasem nawet niebezpieczna. Zakup dobrej jakości marihuany w licencjonowanej aptece jest zwykle tańszy niż zakup butelki trunku z najwyższej półki. Co więcej, marihuana medyczna zasadniczo nie podlega opodatkowaniu, w przeciwieństwie do alkoholu.

• Bezpieczniejsze w użyciu

Według statystyk Centrum Kontroli Chorób (CDC), nadużywanie alkoholu jest każdego roku przyczyną ponad 95 000 zgonów w Stanach Zjednoczonych. Dla kontrastu, konopie indyjskie zabijają dokładnie zero osób każdego roku. Przedawkowanie konopi indyjskich jest praktycznie niemożliwe, a śmierć nigdy nie była bezpośrednio powiązana z używaniem marihuany.

Doktor Ruben Baler, naukowiec zajmujący się zdrowiem w Narodowym Instytucie ds. Narkotyków, powiedział: „Możesz umrzeć z powodu upijania się pięć minut po kontakcie z alkoholem. Nie ma opcji, aby to samo wydarzyło się po spożyciu marihuany.”

Co więcej, nadmierne spożycie alkoholu wiąże się z wieloma poważnymi chorobami, w tym marskością wątroby (niewydolnością wątroby) i rakiem trzustki. American Cancer Society wymienia spożywanie alkoholu jako jeden z czynników ryzyka zachorowania na raka, którym można najłatwiej zapobiec. Z drugiej strony, w licznych badaniach wykazano, że konopie indyjskie mają właściwości przeciwnowotworowe i stanowią uzupełnienie leczenia osób chorych na raka.

• Mniej uzależniające

Według wyników badań opublikowanych w „Washington Post” około jeden na ośmiu dorosłych Amerykanów (prawie trzynaście procent) jest alkoholikiem. Porównajmy tę liczbę z mniejszymi dziewięcioma procentami użytkowników konopi indyjskich, u których rozwinęły się zaburzenia związane z używaniem konopi indyjskich i nadmiernie je konsumowali.

• Mniej kalorii

Oprócz stereotypowego „brzucha piwnego”, każdy rodzaj alkoholu zawiera więcej kalorii niż konopie indyjskie. Dodatkowe kalorie w słodkim truskawkowym daiquiri mogą szybko zwiększyć twoje kilogramy. Badania wykazały, że wielu użytkowników konopi indyjskich jest szczuplejszych niż osoby, które nie używają marihuany.

Wady

Alkohol może mieć przewagę nad konopiami indyjskimi na kilka praktycznych (ale niezwiązanych ze zdrowiem) sposobów.

• Bardziej społecznie akceptowalny

W większości sytuacji towarzyskich należy wypić kieliszek wina, ale nie palić jointa. Alkohol jest ważnym elementem uroczystości w wielu kulturach, podczas gdy konopie indyjskie nadal stanowią tabu.

• Zagadnienia prawne

W Stanach Zjednoczonych osoby powyżej 21. roku życia mogą legalnie spożywać alkohol. Jednak w większości stanów marihuana rekreacyjna pozostaje nielegalna, a tam, gdzie jest zakazana, może grozić surowymi karami.

Podsumowanie

Chociaż picie z umiarem jest w porządku, czasami u ludzi rozwija się poważne uzależnienie od alkoholu, które zagraża ogólnej jakości życia. W takich przypadkach konopie indyjskie mogą, ale nie muszą, być odpowiednim zamiennikiem.

Osoby uzależnione od alkoholu mogą być do niego genetycznie predysponowane, co oznacza, że ​​istnieje większe prawdopodobieństwo, że znajdą się wśród dziewięciu procent użytkowników marihuany, u których rozwiną się zaburzenia związane z używaniem konopi indyjskich. Ostatecznie najlepiej nie postrzegać konopi indyjskich jako substytutu alkoholu, ale jako integralną część zdrowego stylu życia, jeśli są stosowane z umiarem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.