Odpady w Uprawie Indoor

Uprawy indoor i odpady – problem, z którym trzeba się zmierzyć.

Bądźmy szczerzy; uprawa marihuany w pomieszczeniach zamkniętych nie jest do końca działalnością przyjazną dla środowiska, zwłaszcza gdy w wielu przypadkach (jeśli pozwala na to prawo), rośliny mogłyby być uprawiane w świetle słonecznym bez żadnych problemów. Zarówno rodzaj uprawy, praktyki w jej trakcie, jak i zarządzanie generowanymi odpadami powinny być brane pod uwagę przez hodowcę, ponieważ uważamy, że fakt generowania odpadów powinien być rozumiany jako odpowiedzialność, a nie prawo.

Jak z pewnością wiesz, jeśli nas śledzisz, opowiadamy się za uprawą domową, ponieważ uważamy, że jest to prawo i najlepsze możliwe rozwiązanie dla konsumenta. Rozumiemy jednak również, że jest to działanie, któremu muszą towarzyszyć dobre praktyki, aby generować jak najmniej zanieczyszczeń i odpadów, jak każde inne codzienne działanie. Dziś zapraszamy do zastanowienia się nad tym pytaniem i sprawdzenia, co można zrobić, aby uprawa indoor miała jak najmniejszy wpływ na środowisko.

Pozostałości po uprawie indoor: rosnący problem

Niestety, w dzisiejszych czasach nierzadko można znaleźć wiadomości o wyrzucaniu materiałów do uprawy indoor, zwykle w miejscach, gdzie znajdują się kontenery na śmieci, choć w niektórych przypadkach również w środku lasu lub góry. Jak nietrudno zrozumieć, pomysł pojawienia się w najbliższym centrum recyklingu ze wszystkimi odpadami nie do końca podoba się ludziom, którzy uprawiają konopie indyjskie na obszarach, gdzie nie jest to legalne, nawet jeśli są to małe ilości.

Nie chodzi tylko o to, że dany hodowca zanieczyszcza znacznie bardziej niż inny, lub że jego sposób zarządzania odpadami jest mniej lub bardziej wątpliwy, ale także o to, że tego typu działania otwierają debatę, w której, jak to bywa w wielu innych przypadkach, sprawiedliwi płacą za grzeszników. Tego typu wiadomości osiągają tylko jedną rzecz dla ogółu społeczeństwa: stworzenie negatywnego wizerunku hodowcy konopi, w większości przypadków pomniejszonego przez mniejszość, ale który ostatecznie i niestety ma największy wpływ.

Co można zrobić, aby generować mniej odpadów w uprawach?

Jesteśmy świadomi, że każda działalność może odcisnąć swoje piętno na naszej planecie, bez względu na to, jak prosta i trywialna może się wydawać. Obowiązkiem każdego z nas jest współpraca i zrobienie wszystkiego, co możliwe, aby pozostawić czystszy świat dla naszych synów i córek, dlatego też konieczne byłoby wprowadzenie starej formuły redukcji, ponownego użycia i recyklingu również w dziedzinie uprawy konopi.

Oprócz ochrony środowiska, dyskrecja jest również czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy utylizacji resztek pożniwnych.

Ponowne wykorzystanie doniczek

Normalną rzeczą po zakończeniu uprawy jest ponowne wykorzystanie użytych doniczek, zwłaszcza jeśli chodzi o doniczki tekstylne, które mają znacznie wyższy koszt niż doniczki plastikowe. W przypadku doniczek tekstylnych idealnym rozwiązaniem byłoby przepłukanie ich gorącą wodą w celu usunięcia śladów podłoża, a następnie umieszczenie ich w pralce. Jeśli podejrzewasz, że w tkaninie mogą znajdować się ślady szkodników, zawsze możesz spryskać doniczkę środkiem owadobójczym, pozostawić ją do wyschnięcia na kilka dni, ponownie spłukać wodą i będzie gotowa do ponownego użycia.

Jeśli masz plastikowe doniczki, które chcesz ponownie wykorzystać, dobrym rozwiązaniem jest napełnienie miski wodą z 10% wybielaczem i pozostawienie ich zanurzonych na kilka godzin. Następnie przepłucz je wodą i możesz ponownie wypełnić je podłożem, aby rozpocząć nową uprawę. Spójrz na dno doniczki i jeśli widzisz nagromadzenie białego materiału, są to osady soli z nawozu, którego używałeś. Te nagromadzone sole mogą powodować problemy dla roślin w przyszłości, więc w tym przypadku idealnym rozwiązaniem byłoby wyszorowanie ich ciepłą wodą, mydłem i gąbką kuchenną; Następnie można je przepłukać wodą i wybielaczem, spłukać wodą i będą gotowe.

Ponowne wykorzystanie podłoża

Bez wątpienia jednym z najbardziej irytujących odpadów dla wielu hodowców jest samo podłoże. Chociaż prawdą jest, że prędzej czy później będziesz musiał się go pozbyć, nie mniej prawdą jest, że możesz ponownie wykorzystać podłoże do kilku upraw, przynajmniej raz lub dwa razy. Jest to coś, co zalecamy szczególnie w przypadku stosowania nawozów organicznych i dodawania mikrożycia… szkoda byłoby je wyrzucić!

Zazwyczaj podłoże można wykorzystać ponownie tylko wtedy, gdy w poprzedniej uprawie nie wystąpiły żadne problemy, takie jak szkodniki, grzyby lub nadmiar składników odżywczych. Jeśli tak, wystarczy przyciąć rośliny i usunąć resztę głównej łodygi, która pozostała w doniczce, a także pierwszą warstwę podłoża z powierzchni doniczki, około 2 cm. Inną opcją jest usunięcie ziemi z doniczek i wymieszanie jej z jednym z produktów, o których powiemy poniżej, chociaż zwykle bardziej praktyczne jest stosowanie tych produktów bezpośrednio w doniczkach, oszczędzając również pracy związanej z ich opróżnianiem i ponownym napełnianiem.

Jeśli zdecydujesz się na ponowne wykorzystanie włókna kokosowego lub gleby, co zalecamy – i powtarzamy – jeśli nie wystąpiły żadne problemy w poprzedniej uprawie, możesz użyć różnych produktów, aby odzyskać witalność podłoża uprawowego, zarówno stałych składników odżywczych, jak i życia mikrobiologicznego.

Oczywiście, oprócz ponownego wykorzystania gleby w następnej uprawie, istnieje wiele sposobów, aby tchnąć w nią nowe życie, zwłaszcza jeśli masz podwórko, balkon z roślinami lub ogród warzywny. Jeśli nie nasyciłeś podłoża nawozem w poprzedniej uprawie, to już używane podłoże będzie doskonale służyć do uprawy prawie każdego innego rodzaju roślin, od kwiatów i roślin aromatycznych po nasiona ogrodowe.

Recykling materiałów do uprawy

Ponowne wykorzystanie innych przyrządów do uprawy, takich jak wyciągi powietrza, wentylatory lub filtry węglowe, może być znacznie bardziej skomplikowane (jeśli nie niemożliwe), więc najlepszą opcją jest pozbycie się ich w jednym z punktów recyklingu w pobliżu. To samo dotyczy sprzętu oświetleniowego, który powinien być przechowywany w miejscach, w których zostanie prawidłowo przetworzony. Doskonałą zaletą lamp LED, o czym wiedzą wszyscy ich użytkownicy, jest ich długa żywotność (nawet do 7 lat), dzięki której można zapomnieć o pozbywaniu się co jakiś czas żarówek HPS czy HM, z pewnością znacznie krótszych niż w przypadku sprzętu LED. Jeśli chodzi o ten punkt, należy pamiętać, że istnieją pewne sklepy ze sprzętem lub oświetleniem, w których można również zdeponować tego typu odpady.

Wreszcie, należy bardzo uważać na niektóre opakowania, zwłaszcza w przypadku produktów fitosanitarnych, takich jak środki owadobójcze lub grzybobójcze. Jeśli na opakowaniu znajduje się zielona kropka, oznacza to, że można je bez problemu wrzucić do żółtego pojemnika (opakowania), natomiast jeśli jej nie ma, należy zanieść je do najbliższego punktu lub centrum recyklingu. Szybkie wyszukiwanie w Internecie powie Ci o tym wszystkim.

Pozbywanie się resztek pożniwnych w niewłaściwy sposób może prowadzić do innych przestępstw, a nawet być bohaterem śledztwa prowadzonego przez władze i wykrycia uprawy. Prawidłowe postępowanie zaoszczędzi Ci ewentualnych bólów głowy, a także, mówiąc w kategoriach ochrony środowiska, będziesz wykonywać swoją działalność w najlepszy możliwy sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.