Olejek Neem – Organiczny Pestycyd

Chemiczne środki owadobójcze to ostre produkty, których niektórzy ludzie wolą nie używać do swoich konopi. Na szczęście z pomocą przyszedł olejek neem. Ten wszechstronny, organiczny produkt jest niezbędny w każdym pomieszczeniu do uprawy i może chronić rośliny przed inwazją niszczycielskich szkodników. W tym przewodniku omówiono olejek z miodli indyjskiej, abyś mógł bezpiecznie zacząć go używać jako środka zapobiegawczego, zanim przejmą jakiekolwiek prawdziwe inwazje.

Co to jest neem?

Drzewo neem, znane również jako liliowiec indyjski (Azadirachta indica), jest jednym z dwóch gatunków drzew rodzimych dla części Indii i Iranu i należy do rodziny Meliaceae, która obejmuje drzewa takie jak mahoń.

Neem rośnie wysoko i może osiągnąć wysokość do 30-40 metrów. Powszechnie spotyka się ją rosnącą w klimacie tropikalnym, gdzie występują opady atmosferyczne. Posiada kwiaty oraz owoce, które można znaleźć w niektórych rodzajach kuchni indyjskiej. Liście są również używane w kuchni i wielu uważa, że są dobre dla zdrowia. Mówi się, że smak jest gorzki, więc neem jest zwykle mieszany z innymi składnikami.

Olej pozyskiwany jest z nasion i owoców drzewa neem. Olejek z miodli indyjskiej jest stosowany w tradycyjnej medycynie indyjskiej od wielu lat, jednak jego właściwości zdrowotne wciąż są badane. Wiadomo, że jest toksyczny, jeśli jest spożywany przez dłuższy czas.

Jak działa Neem?

Olejek Neem jest stosowany głównie jako środek owadobójczy. Liście można nawet suszyć i umieszczać w domu lub w szafkach na żywność, aby odstraszyć szkodniki. Przez lata olejek neem był szeroko dyskutowany przez rolników jako skuteczny środek przeciwgrzybiczy i przeciwbakteryjny do zwalczania szkodników.

Drzewo neem ma własny mechanizm obronny, który chroni je przed atakiem owadów. Sok wytwarzany przez drzewo zawiera azadirachtynę, która działa jako naturalny środek owadobójczy i odstrasza setki różnych rodzajów szkodników.

Olejek Neem działa poprzez tworzenie niewygodnego, tłustego środowiska dla szkodników, do zwalczania których jest używany. W przeciwieństwie do większości chemicznych środków owadobójczych, olejek neem nie zabija szkodników od razu. Zapobiega żerowaniu szkodników i wpływa na ich zdolność do wzrostu lub składania jaj, co z czasem zmniejsza populację. W związku z tym olejek neem należy stosować regularnie, aby zapobiec ponownemu namnażaniu się szkodnika.

Rodzaje ekstraktów Neem

Istnieją dwa różne rodzaje olejku neem, które są powszechnie dostępne w sprzedaży podczas wyszukiwania produktów neem. Olej Neem jest zwykle tłoczony na zimno lub ekstrahowany alkoholem. Oba są naturalne, ale mają różne zastosowania.

Olejek neem tłoczony na zimno – Typowo do wytwarzania produktów kosmetycznych, takich jak mydła, ze względu na jego składniki antybakteryjne. Często w surowej postaci bez instrukcji użycia jako pestycyd, co utrudnia określenie stężenia lub siły.

Ekstrakt z olejku Neem – Olejek Neem do stosowania w rolnictwie i ogrodnictwie jest sprzedawany specjalnie jako środek owadobójczy. Etykiety produktów zawierają zalecenia dotyczące procentów, których należy użyć do zwalczania szkodników. Ekstrahowany w ten sposób olejek z miodli indyjskiej zachowuje substancję czynną przeszkadzającą owadom, azadirachtynę.

Plusy i minusy oleju Neem

Olej Neem jest bardzo skuteczny, jeśli chodzi o zwalczanie szkodników w przestrzeni do uprawy konopi. Na zewnątrz zwalczanie szkodników za pomocą olejku neem może być trudniejsze. Jeśli nie będziemy ostrożni, olejek neem może faktycznie być szkodliwy dla innych pożytecznych owadów, które mogą go spożywać, takich jak biedronki lub pszczoły.

Owady, które nie żywią się materiałem roślinnym, są mniej dotknięte, ale ważne jest, aby wiedzieć, jak często i kiedy stosujemy neem. W pomieszczeniach łatwiej jest zarządzać, ponieważ mamy problem odizolowany w środowisku, nad którym mamy większą kontrolę. Nie ryzykujemy również wyrządzania krzywdy innym owadom, takim jak pszczoły.

Rzućmy okiem na niektóre zalety i wady stosowania oleju neem:

Zalety:

• Może pomóc poprawić naturalną obronę rośliny
• Przydatny na wiele różnych rodzajów szkodników
• Utrzymuje populacje szkodników pod kontrolą
• Produkt w 100% organiczny
• Łatwy w użyciu.

Wady:

• Działa toksycznie, gdy jest używany w dużych ilościach
• Nie wszystkie produkty neem są bezpieczne dla roślin
• Nie zawsze całkowicie eliminuje szkodniki
• Może być szkodliwy dla pożytecznych owadów
• Wymaga regularnej aplikacji.

Leczenie problemów z konopiami indyjskimi

Olej Neem jest idealny dla rolników ekologicznych, którzy mają problemy ze szkodnikami. W przypadku konopi indyjskich musimy zwrócić szczególną uwagę na stosowanie oleju neem, aby kontrolować problem bez uszkadzania naszego produktu końcowego lub innych pożytecznych organizmów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.