Resetowanie Tolerancji Marihuany

Jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem konopi indyjskich, być może doświadczyłeś pewnego zjawiska zwanego tolerancją na marihuanę. Dzieje się tak, gdy musisz przyjmować większe dawki marihuany, aby uzyskać pozornie taki sam efekt jak wcześniej. Być może doświadczyłeś tego, ale nigdy nie wiedziałeś, jak to się nazywa, a może szukałeś tego artykułu, aby dowiedzieć się więcej o tolerancji na marihuanę i o tym, jak zrobić sobie przerwę we właściwy sposób. Nie martw się, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci przejść przez ten proces. W tym przewodniku podzielimy się wszystkim, co musisz wiedzieć o tolerancji na marihuanę. A jeśli nadal jesteś zdezorientowany, nie wahaj się skonsultować z nami w komentarzu.

Resetowanie tolerancji marihuany może zmienić poziom tolerancji organizmu na kannabinoidy. Planowanie i badania pomagają w udanym resecie. Jeśli regularnie spożywasz marihuanę, być może zauważyłeś, że z czasem uzyskanie pożądanych efektów może wymagać coraz większego wysiłku. To, co czujesz, jest znane jako tolerancja na konopie indyjskie — w zasadzie naturalna zdolność twojego organizmu do zmniejszania wrażliwości na działanie marihuany w miarę upływu czasu.
Dobra wiadomość: zresetowanie tolerancji na marihuanę jest całkowicie możliwe poprzez zrobienie sobie przerwy na tolerancję na THC.

Jak rozwija się tolerancja na THC?

Krótka odpowiedź jest taka, że tolerancja rozwija się z powodu regularnego stosowania. Nie ma ustalonego harmonogramu rozwoju tolerancji. Wpływa na to szereg czynników, m.in.:

• Jak często używasz marihuany.
• Ile THC spożywasz.
• Moc produktów, których używasz.
• Twoja indywidualna chemia i biologia organizmu.

Proces neurologiczny zwany regulacją w dół ma miejsce, gdy jesteśmy wielokrotnie narażeni na działanie substancji przez długi czas. Regulacja w dół oznacza, że mózg zmniejsza liczbę receptorów dla substancji, ponieważ ciało jest podłączone do utrzymania homeostazy (lub stabilności). Tak więc z czasem zauważysz, że potrzebujesz większej dawki marihuany, aby uzyskać znajomy efekt. Innymi słowy, rozwiniesz tolerancję na THC. Co oznacza, że może to być czas na przerwę.

Czym dokładnie jest przerwa w tolerancji?

Przerwa w tolerancji to proces odpoczynku od używania produktów z konopi indyjskich w celu oczyszczenia systemów organizmu. Mówiąc najprościej, przerwa THC oznacza, że nie spożywasz żadnych produktów zawierających THC przez określony czas.

Celem tej przerwy jest danie organizmowi czasu na zresetowanie się do stanu sprzed marihuany. Jeśli się powiedzie, powinno to skutkować zmniejszeniem tolerancji organizmu na konopie, co pozwoli na stosowanie mniejszych dawek w celu uzyskania pożądanych efektów.

Jak długo powinna trwać przerwa?

Podobnie jak efekty marihuany, jest to coś, co różni się u każdego. Średnio potrzeba około czterech tygodni powstrzymywania się od używania konopi indyjskich, aby funkcja receptora powróciła do poprzedniego poziomu. Jednak badania pokazują, że niektóre osoby potrzebują zaledwie dwóch dni, aby zacząć demonstrować początkowe odwrócenie wpływu konopi indyjskich na receptory mózgu.

Rozpoczęcie przerwy jest zazwyczaj osobistym wyborem, a w niektórych przypadkach korzystne jest omówienie decyzji z lekarzem. Czas trwania dobrowolnej przerwy jest zależny tylko od ciebie. To powiedziawszy, jeśli jesteś zwykłym konsumentem, możesz spodziewać się okresu resetowania od dwóch do pięciu tygodni. W przypadku rzadszych konsumentów może minąć od dwóch do trzech tygodni, zanim pojawią się zauważalne oznaki resetu organizmu.

Czy są jakieś skutki uboczne przerwy od marihuany?

Ci, którzy rozwinęli wysoką tolerancję na jakąkolwiek substancję, od kofeiny po THC, mogą napotkać objawy odstawienia, gdy ta substancja nie będzie już dostarczana do organizmu. Odstawienie związane z marihuaną nie jest tak intensywne, jak odstawienie innych substancji, takich jak alkohol, ale może powodować pewne okresy dyskomfortu.

Tolerancja i medyczne wykorzystanie marihuany

Ważną częścią długoterminowej, zrównoważonej terapii konopiami indyjskimi jest zarządzanie tolerancją. Jeśli używasz marihuany do celów medycznych, objawy leczone marihuaną mogą powrócić podczas przerwy w leczeniu. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, czy tymczasowe przejście na inny lek lub terapie alternatywne może być pomocne w czasie przerwy. Pacjenci medyczni są czasami codziennymi konsumentami produktów z konopi indyjskich, więc ich skutki uboczne przerwy mogą wymagać bardziej szczegółowych rozważań dotyczących leczenia.

Jak zrobić sobie przerwę: nasze podstawowe wskazówki

Jeśli celem przerwy w tolerancji na marihuanę jest całkowite zresetowanie poziomu tolerancji organizmu poprzez usunięcie całego THC z organizmu, prawdopodobnie będziesz potrzebować co najmniej dwudziestu jeden dni. Oczyszczenie organizmu zajmuje zwykle trzy tygodnie lub dłużej, ponieważ THC jest magazynowane w tkance tłuszczowej. A pozbycie się tłuszczu trwa dłużej niż zatrzymanie wody.

Na szczęście twoja przerwa będzie gładka, jeśli ją trochę z góry zaplanujesz:

1. Na początku:

Wykonaj następujące kroki, aby przygotować się na kilka następnych tygodni:

• Wybierz datę rozpoczęcia. Postaraj się wybrać dzień, który nie wiąże się z wieloma dodatkowymi zobowiązaniami zaplanowanymi na najbliższe tygodnie.
• Schowaj swoje produkty. Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal.
• Poinformuj znajomych lub rodzinę, co planujesz, i poproś ich, aby byli w gotowości, aby zaoferować wsparcie, jeśli go potrzebujesz.

2. Podczas przerwy:

• Przejmij kontrolę nad swoimi nawykami związanymi ze snem. U niektórych stałych konsumentów konopi objawy odstawienia mogą obejmować trudności ze snem. Na szczęście ustalenie rutyny przed snem może być pomocne. Weź gorącą kąpiel lub prysznic, załóż piżamę i wypij filiżankę ziołowej herbaty. Jeśli spędzasz czas na tablecie lub telefonie, użyj filtra światła niebieskiego, aby przeciwdziałać stymulującemu działaniu światła.
• Jedz pożywne posiłki zgodnie z harmonogramem, nawet jeśli nie jesteś głodny. Nie pomijaj posiłków, jedz o stałych porach i spożywaj regularne ilości. Jeśli nie możesz zjeść wszystkiego, nie przejmuj się. Lepiej coś zjeść niż nic, ponieważ brak posiłków może prowadzić do objawów takich jak zmęczenie, drażliwość i niepokój.

3. Kiedy nachodzi cię zachcianka:

• Kiedy pojawi się zachcianka – a prawdopodobnie tak się stanie – wstań i zrób coś. Bądź zajęty: pranie, ćwiczenia, spacery z psem, rysowanie, tworzenie, czytanie dobrej książki, oglądanie filmów itp.
• Poszukaj wzorców w swoich drobnych zachciankach, takich jak czas, miejsce i uczucia. Pomoże Ci to je przewidzieć (i przygotować się na nie).
• Nie próbuj analizować „dlaczego” pojawia się ta zachcianka, po prostu przez nią przebrnij.
• Spróbuj zastąpić THC CBD. Istnieją doniesienia o tym, że CBD wydaje się zmniejszać objawy odstawienia, które mogą towarzyszyć przerwie, chociaż temat nie został jeszcze dokładnie zbadany.

I nasza ulubiona wskazówka:

• Zrób sobie przyjemność na koniec każdego zakończonego tygodnia przerwy. Prawdopodobnie zaoszczędziłeś pieniądze, ograniczając THC. Dlaczego nie wziąć tej dodatkowej gotówki i nie wydać jej na coś dla siebie?

4. Dasz radę!

Przeprowadzenie przerwy oznacza zaprzestanie wszelkiej konsumpcji konopi na co najmniej dwa dni. Receptory w twoim mózgu, które rozwijają tolerancję na konopie indyjskie, mogą zacząć przechodzić do stanu sprzed marihuany po 36-48-godzinnej przerwie. Nie musi to jednak oznaczać, że w tym czasie przekroczyłeś swoją tolerancję i zresetowałeś systemy organizmu — oznacza to, że jesteś na drodze do resetu, którego szukasz.

Pamiętaj, że organizm każdego człowieka inaczej reaguje i wchodzi w interakcje z produktami zawierającymi THC i konopie indyjskie. Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania dotyczącego skutków używania konopi indyjskich lub wpływu, jaki złamanie tolerancji będzie miało na jedną osobę. Z doświadczenia wiemy, że udoskonalenie procesu wymaga pewnych eksperymentów. Kiedy już ustalisz, co działa dla ciebie indywidualnie, zresetowanie tolerancji może przynieść duże korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.