Rozmowa z Dziećmi o Stosowaniu Marihuany

Gdy dzieci wracają do szkoły – wirtualnie lub w klasach – pomyśleliśmy, że dobrym pomysłem byłoby podzielić się pewnymi sposobami rozmowy z dziećmi o odpowiedzialnym użyciu konopi indyjskich, pamiętając o tym, że nieletnie użycie konopi jest zabronione.

Twoje słowa mają znaczenie, jeśli chodzi o młodzież i marihuanę. Młodzież, z którą mogą rozmawiać dorosły, rzadziej używa marihuany, więc postępuj zgodnie z tymi wskazówkami i rozpocznij rozmowę jak najszybciej!

1. Ustal reguły

Ustal swoje własne zasady dotyczące marihuany i trzymaj się ich.

Poinformuj dziecko, co się stanie, jeśli nie przestrzega zasad, będą bardziej skłonni do podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Młodzież z wyraźnymi zasadami rodzinnymi dotyczącymi spożywania alkoholu i narkotyków rzadziej używa marihuany nieletni niż osoby bez jasnych zasad.

2. Bądź dobrym słuchaczem

Upewnij się, że nie starasz się kontrolować swojego dziecka. Daj mu się wypowiedzieć. Kiedy pozwalasz zobaczyć, że dokładnie go słuchasz. Zdecydowanie będziesz wtedy zbudować zaufanie i będą chciały wiedzieć, co ty masz do powiedzenia.

3. Skup się na pozytywach

Zachęcaj swoje dzieci do podejmowania decyzji, które pomogą im osiągnąć swoje cele i wyjaśnić, w jaki sposób marihuana może przeszkadzać w tych celach.

Skupiaj się na pozytywach i staraj się nie krytykować marihuany.

4. Podziel się swoimi opiniami

Nawet jeśli używasz marihuany, wytłumacz swoim dzieciom co czujesz oraz co myślisz o używaniu marihuany przez nieletnich.

Jeśli jesteś na tym otwarty, wyjaśnij, dlaczego używasz marihuany i dlaczego uważasz, że dzieci nie powinny tego robić. Pamiętaj, że twoje słowa mają władzę – młodzież, która wie, że jesteś przeciw nieletnim użyciu marihuany, rzadziej z niej korzysta.

5. Podtrzymuj konwersację

Pierwsza rozmowa nie powinna być jedyną rozmową. Ich przyjaciele, zainteresowania i działania zmieniają się cały czas, dlatego ważne jest, aby często komunikować się o tym, jak marihuana może wpłynąć na ich życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.