Jak Zachować Zapach Marihuany?

Marihuana słynie z tego, że powoduje u użytkowników „haj”, ale jest również popularna ze względu na wydzielany przez nią zapach. Nie wiesz, co tracisz, dopóki nie natkniesz się na liście przesiąknięte żywicą. Poważnie, nie wynaleziono jeszcze perfum, które mogłyby pokonać aromat marihuany.

Po przycięciu i zebraniu pąków naturalny proces degradacji rozpoczyna się natychmiast, ale nadal można w dużym stopniu zachować ten wspaniały zapach. Dzisiaj wyjaśnimy, jak to zrobić.
Zanim przejdziemy do tego, jak zachować aromat zioła, musisz przede wszystkim dokładnie zrozumieć, co przyczynia się do tego doświadczenia. Rośliny konopi indyjskich wytwarzają ponad 500 interesujących związków chemicznych, a te chemikalia dzielą się na kilka różnych dużych rodzin. Jeśli chodzi o smak i zapach, królują terpeny. W przyrodzie występuje ponad 30 000 takich cząsteczek, a ponad 150 z nich występuje w pąkach marihuany. Jako węglowodory cząsteczki te składały się z – jak się domyślacie – atomów wodoru i węgla. Jednakże cząsteczki te są bardzo lotne, co oznacza, że szybko odparowują i ulegają rozkładowi. Właśnie dlatego terpeny łatwo przenikają do powietrza i sprawiają, że każda uprawa pachnie tak intensywnie. Chociaż pachną wspaniale, ta lotność oznacza, że szybko ulegają degradacji pod wpływem określonych warunków środowiskowych. Zarówno ciepło, jak i światło mogą szybko ulatniać terpeny. Dlatego jeśli nie będziesz prawidłowo przechowywać kwiatów po ich przycięciu, może się okazać, że ich jakość drastycznie się obniży.

1. Korzystaj z najlepszych dostępnych składników odżywczych oraz suplementów.

Może to wydawać się oczywiste, ale aby wydobyć ze swoich pąków to, co najlepsze, musisz karmić je najlepszym dostępnym pokarmem! Zanim w ogóle pomyślisz o sposobie na utrzymanie wspaniałego zapachu pąków po zbiorach, pozwól, aby te aromaty wystrzeliły! Rynek odżywek, suplementów i dodatków może być, delikatnie mówiąc, nieco przytłaczający. Istnieje po prostu absurdalna liczba opcji do wyboru, więc jak wybrać spośród tak ogromnej gamy opcji? Cóż, zawsze możesz udać się do lokalnego sklepu z artykułami hydroponicznymi.

Możesz także przeczytać wszystkie dostępne blogi i recenzje. Ale tak naprawdę wszystko zależy od doświadczenia. Nie każda opcja będzie działać niesamowicie z każdą odmianą, więc jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tą odmianą, wypróbuj kilka różnych produktów z kilkoma odmianami i zobacz, co będzie dla Ciebie najlepsze.

Aby uzyskać najlepszą produkcję terpenów, nie należy przekarmiać upraw substancjami odżywczymi w fazie kwitnienia. W miarę jak rośliny przechodzą z fazy wegetatywnej w fazę kwitnienia, zmieniają się pożądane poziomy składników odżywczych. Nie potrzebują już tak dużej ilości azotu i zaczynają szukać większej ilości potasu i fosforu. Jeśli używasz syntetycznych odżywek, pamiętaj o przejściu z odżywek dostosowanych do fazy wegetatywnej do odżywek dostosowanych do fazy kwitnienia.

Wielu hodowców potwierdza pogląd, że kwiaty o najlepszym smaku i zapachu pochodzą z upraw ekologicznych. Jest to kwestia sporna i jest przedmiotem gorącej dyskusji.
Jednym z rzadziej występujących problemów w uprawach organicznych jest nadmierne karmienie w fazie kwitnienia, co może mieć wpływ na ogólny profil terpenowy i powodować ostry smak w produkcie końcowym. Ale jeśli będziesz ostrożny z ilością składników odżywczych i dokładnie wypłuczesz rośliny, powinieneś zobaczyć wspaniałe rezultaty.

2. Postaw na system oświetlenia o silnych właściwościach UV-B.

Ostatnie badania wykazały bezpośrednią korelację między promieniowaniem UV-B a produkcją włosków. Trichomy ewoluowały, aby chronić roślinę przed szkodliwym światłem, które może ją spalić, a światło UV-B sprzyja eksplozji włosków, a wraz z nimi dodatkowych terpenów (i kannabinoidów). Jeśli nie możesz uprawiać na zewnątrz w naturalnym spektrum UV-B słońca, spróbuj włączyć oświetlenie LED lub CMH/LEC do uprawy w pomieszczeniach zamkniętych. Podczas gdy oświetlenie HID samo w sobie może dawać niesamowite rezultaty, diody LED i CMH/LEC wykonują świetną robotę.

W przypadku większości upraw HID w pomieszczeniach zamkniętych konieczna jest osłona nad oświetleniem, aby zredukować ciepło, ale ta osłona (i jej szklana bariera) zmniejszają promieniowanie UV w dużym stopniu, więc dodając inne opcje oświetlenia, możesz zapewnić swoim uprawom to, co najlepsze.

3. Obchodź się ostrożnie z terpenami.

O smaku pąków marihuany decydują terpeny. Terpeny to nic innego jak cząsteczki olejku eterycznego znajdujące się w roślinie. Są bogate w zapach i mają wiele właściwości leczniczych. Występują także w innych roślinach i owadach. Na przykład Limonen – terpen występujący w owocach cytrusowych – działa jako środek przeciwdepresyjny. Jednak jedyną wadą terpenów jest to, że są lotne. Łatwo wyparowują w powietrze.

Zapytasz, co to ma wspólnego z trichomami? Cóż, dużo, biorąc pod uwagę, że trichomy zawierają cholernie dużo terpenów. Trichomy to małe włoski lub bulwiaste wypustki występujące w kilku roślinach. Wydzielają olejki i można śmiało powiedzieć, że oszczędzając trichomy, oszczędzasz terpeny. Roślina konopi indyjskich ma zdolność zachowywania swoich terpenów, ale po zebraniu pąków staje się to Twoim obowiązkiem. Jest to klucz do zrozumienia, dlaczego pąki pachną tylko przez krótki czas. Jeśli jednak dobrze wykonasz konserwację terpenów poprzez suszenie, utwardzanie, a następnie optymalne przechowywanie, przetrwają one bardzo długo. W rzeczywistości zapach staje się bardziej złożony po dłuższym przechowywaniu. Jedynym problemem jest to, że poza tym, że są lotne, terpeny mają wielu innych wrogów, w tym ciepło i czas.

4. Konserwacja marihuany.

Doświadczeni hodowcy powiedzą Ci różnicę pomiędzy marihuaną dobrze zakonserwowaną marihuaną. Tak, kuszące jest palenie tych soczystych pąków, gdy tylko wyschną, ale pomijając proces konserwacji wyrządzasz więcej szkody niż pożytku. Paląc nieutwardzoną marihuanę, nie tylko zaszkodzisz swoim płucom ze względu na całą materię roślinną (chlorofil), ale także nie odniesiesz korzyści płynących z tej rośliny. THCA potrzebuje czasu, aby rozłożyć się i utworzyć THC. Im wolniej pąki dojrzewają, tym więcej THC.

Jest to proces chemiczny, który zachodzi stopniowo w czasie, dlatego też powinieneś utwardzać pąki tak często, jak to tylko możliwe. Jeśli pąki zostaną dobrze zakonserwowane, smaki i terpeny z czasem staną się lepsze. Nierzadko hodowcy utwardzają swoje pąki przez długi czas, czasami nawet ponad rok, ale 6 tygodni przyniesie wystarczające rezultaty.

5. Odpowiednie przechowywanie.

Po całej tej ciężkiej pracy związanej z uprawą i zbiorem rośliny, pąki wrzucasz do plastikowych pojemników lub toreb, aby je przechowywać. Czy to w ogóle ma sens? Niestety, ale jest to bardzo zły pomysł.

Postaw na szklane słoiki. Muszą być szczelne i posiadać dobry mechanizm blokujący. Nie wrzucaj też wszystkich pąków do jednego szklanego słoika. Zamiast tego napełnij pąki tylko do połowy słoika, aby pąki mogły oddychać. Palenie lub spożywanie pąków niezawierających terpenów to strata czasu i energii. Upewnij się więc, że dobrze je traktujesz. Przechowywanie świeżych pąków w szkle lub dowolnym pojemniku może powodować pleśń i inne problemy. Dlatego zaleca się, aby w ciągu pierwszych trzech tygodni dojrzewania pozwolić pąkom oddychać, otwierając słoiki na co najmniej godzinę. Oczywiście przed przechowywaniem należy je wysuszyć. Świeże pąki zawierają dużo wilgoci, ponieważ, cóż, są wciąż świeże. Podczas utwardzania wilgoć jest usuwana powoli i zależy to również od wilgotności, co prowadzi nas do następnego punktu…

6. Zwróć uwagę na wilgotność.

Pąki marihuany należy przechowywać w miejscu o bardzo małym przepływie powietrza. Ma to na celu zachowanie zapachu kwiatów. Obszar powinien być ciemny i chłodny, ponieważ ciepłe otoczenie z dużą ilością światła może spowodować degradację włosków. I dlatego wilgotność ma znaczenie. To naprawdę istotne. Wilgotność jest ważna, aby pąki pozostały nienaruszone. Poziom wilgotności określi, jak długo utrzymają się pąki. Nawet jeśli dobrze wyhodujesz rośliny i zbierzesz niesamowite pąki, ich degradacja nie zajmie dużo czasu, jeśli wilgotność nie jest stała.

Zbyt duża wilgotność może spowodować zamoczenie pąków i przyciągnięcie pleśni. Z drugiej strony zbyt mała wilgotność wysuszy pąki do tego stopnia, że dym będzie miał wręcz okropny smak. Trichomy rozkładają się dość szybko w suchych obszarach, a brak włosków jest równoznaczny z brakiem terpenów. Ponieważ pąki są przechowywane w słoikach, wilgotność w pomieszczeniu nie ma większego znaczenia. Ale wilgotność wewnątrz słoika ma znaczenie. Jak zatem utrzymać wilgotność w pomieszczeniu? Wykorzystaj regulatory wilgotności, aby utrzymać stałą wilgotność 55 lub 62 procent wewnątrz słoika. Pąki nie tylko będą zabezpieczone przed pleśnią i innymi problemami, ale także zachowają świeżość i zapach. Wyhodowanie najwyższej jakości pąków wymaga wiele wysiłku, ale jeśli zaburzysz proces utwardzania, cała ciężka praca pójdzie na marne.

Podsumowanie

Uprawa doskonałej marihuany nie jest dziecinnie prosta. Wymaga to czasu, wysiłku, poświęcenia i odrobiny szczęścia. Ale jeśli potrafisz zadbać o kilka małych rzeczy, powinieneś otrzymać produkt, który pachnie niesamowicie. Następnie pozostaje tylko prawidłowo wysuszyć pąki i dać im czas na utwardzenie. Pamiętaj, im dłuższy proces konserwacji, tym bardziej złożony będzie ostateczny profil terpenowy. Dlatego staraj się być tak cierpliwy, jak to tylko możliwe i zaufaj nam, gdy mówimy, że czekanie na pewno będzie tego warte!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.