Psychodeliczne Rośliny Powodujące Haj

Psychodeliczne rośliny powodujące haj, które nie są marihuaną.

Konopie indyjskie od dawna są preferowaną rośliną wywołującą haj, ale istnieje wiele innych roślin, które robią w dużej mierze to samo – a nawet więcej. Natura ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o sposób na całkowitą ucieczkę i powrót do siebie lub po prostu zapewnienie efektu uspokajającego, gdy jesteś trochę zestresowany. Od dopalaczy po rośliny psychodeliczne, na które nałożono sankcje – oto dziesięć roślin znalezionych na całym świecie, które rzeczywiście wprowadzą Cię w stan odurzenia.

1. Damiana

Damiana to roślina, która zapewnia działanie bardzo podobne do konopi indyjskich, ale nie trzeba jej palić ani jeść, aby odczuć te efekty; trzeba ją tylko powąchać. Uczucie relaksu, które pojawia się natychmiast po powąchaniu, jest powodem, dla którego często stosuje się ją w formie kadzidła. Ale można ją również spożywać w erbacie lub w postaci słodkiej. Damiana przyjmowana w dużych dawkach może wywoływać halucynacje, ale jest legalna prawie na całym świecie, łącznie ze Stanami Zjednoczonymi, z wyjątkiem Luizjany. W połączeniu z kannabinoidami znajdującymi się w konopiach indyjskich staje się czarną mambą, która jest nielegalna w większości części świata, w tym w Wielkiej Brytanii.

2. Niebieski lotos

Pochodzący z regionów Afryki Wschodniej, niebieski lotus jest trochę sprzeczny sam w sobie, ponieważ zapewnia poczucie spokoju, ale także sprawia, że użytkownik jest bardziej świadomy swoich zmysłów. Niebieski lotus może również zapewnić ulgę w bólu i zwiększyć pożądanie seksualne. Ale ma również kilka skutków ubocznych, w tym nudności, utratę przytomności, senność, a nawet uzależnienie. Aby uniknąć tych nieprzyjemnych skutków ubocznych, najlepiej stosować niebieski lotos samodzielnie. Paląc go lub zaparzając jako herbatę. Nigdy nie należy go mieszać z alkoholem, konopiami indyjskimi lub innymi środkami uspokajającymi.

3. Gałka muszkatołowa

Przyprawa, która jest przyjacielem piekarzy na całym świecie, może również zapewnić legalny haj, który wprowadzi poczucie euforii u tych, którzy ją użyją. Aby uzyskać haj z gałki muszkatołowej, wystarczy zjeść nasiona tej rośliny, ale wiele osób uniemożliwia to ze względu na skutki uboczne. Wiadomo, że po zjedzeniu nasion gałki muszkatołowej występują ciężkie nudności, wymioty, biegunka i inne problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak wzdęcia. Może również powodować skrajne zmęczenie, nawet jeśli dana osoba przespała całą noc; ale może również powodować bezsenność.

4. Morning Glory

Morning Glory jest tak rozpowszechniona na całym świecie, że wielu ogrodników uważa ją za jeden z najbardziej irytujących chwastów, który może szybko zająć ich przestrzeń. Ale po ich przeżuciu nasiona tej rośliny mogą powodować poważne halucynacje. Aby te halucynacje były jeszcze bardziej intensywne, nasiona Morning Glory można namoczyć, a następnie zmiażdżyć na pastę. Niektórzy czekają, aż nasiona wykiełkują po namoczeniu, ponieważ mówi się, że zwiększy to haj i wywoła więcej halucynacji. Chociaż Morning Glory i jej nasiona są legalne w większości części świata, w tym w USA i Wielkiej Brytanii, ekstrakcja LSA powodującego haj jest nielegalna w tych samych częściach świata. Dla tych, którzy szukają haju innego niż ten, który może zapewnić marihuana, istnieje wiele roślin psychodelicznych uprawianych na całym świecie, które zapewniają zarówno nielegalny, jak i legalny haj. Zawsze zaleca się, aby ludzie zachowali ostrożność podczas ich stosowania, zaczynając od małych dawek, a następnie w razie potrzeby zwiększając je do większych.

5. Mak lekarski

Morfina, opiaty i kodeina to tylko niektóre z narkotyków pochodzących z maku lekarskiego, zapewniających legalne dopalacze. Ale jest to także roślina odpowiedzialna za nielegalne dopalacze, takie jak heroina. Lek pochodzi z mlecznego płynu wydalanego z niedojrzałych torebek nasiennych. Leki te mają wiele skutków, ponieważ działają na mózg i rdzeń kręgowy. Należą do nich uśmierzanie bólu, pomaganie w stanach lękowych, działanie uspokajające i wprowadzanie użytkownika w stan euforii lub zmiany nastroju. Tolerancja użytkownika może się zwiększać w miarę używania opium, co jest najczęstszą przyczyną śmierci wśród osób używających heroiny i morfiny. Dzieje się tak dlatego, że przy następnym użyciu potrzebują większej dawki narkotyku, aby uzyskać ten sam haj, co może łatwo doprowadzić do przedawkowania.

6. Pejotl

Pejotl to niska roślina, która wyglądem bardzo przypomina grzyba. Ale tak naprawdę jest to kaktus i można go znaleźć tylko w jednym miejscu – na pustyni Chihuahuan, która obejmuje część Arizony, Nowego Meksyku, Teksasu i Meksyku. Kiedy używa się go do odurzenia, wierzchołki kaktusa są cięte i suszone, aby utworzyć tak zwane guziki meskalowe, które zawierają alkaloid meskalinę, który może wywołać halucynacje u osoby, która go spożyła. Istnieje wiele różnic w doświadczeniach użytkowników z tą psychodeliczną rośliną, nie tylko w zależności od osoby, ale także w zależności od doświadczenia jednej osoby. Mówi się, że osobowość danej osoby, a także jej nastrój w danym momencie będą miały duży wpływ na zasięg tych halucynacji. Jednak prawie we wszystkich przypadkach halucynacje są całkowicie wizualne i nie towarzyszy im dźwięk.
Chociaż nie jest uważana za roślinę uzależniającą, jej stosowanie w Stanach Zjednoczonych jest nielegalne, z wyjątkiem rytualnego stosowania przez rdzennych Amerykanów. Jest to legalne zarówno w Kanadzie, jak i Wielkiej Brytanii, ale w tych częściach świata może być trudniej je znaleźć. Skutki uboczne to najczęściej nudności i wymioty.

7. Szałwia

Szałwia jest znana jako roślina duchowa tym, którzy zalecają jej stosowanie, na przykład szamanom, którzy używali jej w swoich rytuałach; ale na pewno jest też psychodeliczna. Podobnie jak pejotl, szałwia również pochodzi z Meksyku i należy do rodziny miętowych. Kiedy liście są spożywane lub palone, ta psychodeliczna roślina może wywołać intensywne halucynacje, chociaż efekty zazwyczaj nie trwają długo. Użytkownicy zgłaszali zmiany nastroju, odczucia w całym ciele, wizje, poczucie oderwania i zmienione postrzeganie siebie. Chociaż szałwia jest obecnie legalna zarówno w USA, jak i Wielkiej Brytanii, w Kanadzie została zdelegalizowana w 2010 roku.

8. Ayahuasca

Każdy, kto oglądał program Chelsea Handler na Netflixie, wie o Ayahuasce i potężnych efektach, jakie może przynieść ta psychodeliczna roślina. To winorośl, która pochodzi z Ameryki Południowej, jest ścinana, a następnie przetwarzana na herbatę. Następnie wykorzystuje się ją, aby zapewnić ludziom duchowe przewodnictwo, które pomoże im lepiej zrozumieć siebie i wszechświat. Mówi się, że to tak, jakby życie przelatywało ci przed oczami, podczas gdy innym udało się jedynie cofnąć do dzieciństwa.

Chociaż jest często używana jako część rytuałów mieszkańców Amazonii, odnotowano kilka zgonów związanych z jej użyciem. Mianowicie ze względu na fakt, że niektórzy pod wpływem narkotyku doświadczają poważnych zaburzeń psychicznych. Wymioty i biegunka są częste, szczególnie bezpośrednio po zażyciu leku, a szamani, którzy go podają, twierdzą, że jest to oczyszczenie z negatywnych energii.

9. Orzech betelu

Orzech betelu może wydawać się dość nieszkodliwy, ponieważ liście tej psychodelicznej rośliny po prostu owija się wokół orzecha (lub nasion) i żuje. Takie postępowanie spowoduje, że użytkownik odczuje euforię i inne doznania podobne do konopi. Roślina ta jest najbardziej popularna w takich miejscach jak Indie, Tajlandia i Malezja i jest uważana za czwarty najbardziej uzależniający narkotyk na świecie. Osoby, które go regularnie używają, zazwyczaj mają usta i zęby zabarwione na czerwono. Ale oprócz uzależnienia, roślina ta została powiązana z wieloma rodzajami raka, w tym z rakiem jamy ustnej i przełyku.

10. Jimsonweed

Podobnie jak wiele innych roślin psychodelicznych, Jimsonweed jest środkiem halucynogennym używanym podczas wielu ceremonii organizowanych przez rdzenną ludność w Ameryce Północnej i Południowej. Może to wynikać z potężnych duchowych wizji, jakie ludzie mają po zażyciu narkotyku. Niektóre osoby zgłaszały, że mają halucynacje, które nie mają charakteru duchowego, ale są niezwykle przerażające i mogą powodować urojenia paranoidalne. Wiadomo również, że powoduje śmierć po zażyciu, dlatego przez wielu jest uważany za bardzo niebezpieczny narkotyk. Jednym z najdłużej utrzymujących się skutków ubocznych jest niewyraźne widzenie po zastosowaniu. Mówi się, że ci, którzy raz tego spróbowali, nigdy nie wracają do rośliny, aby spróbować ponownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.