Jak Wyhodować Grubsze Pąki Marihuany?

Jak wyhodować grubsze pąki roślin marihuany?

Uprawa rośliny konopi jest łatwa, ale wyhodowanie grubszych pąków jest wyzwaniem.

Początkujący nie mają problemów z uprawą konopi indyjskich, ale napotykają przeszkody, jeśli chodzi o uprawę grubych, gęstych bryłek.

Jeśli dopiero zaczynasz uprawę konopi, być może zmierzasz w tym samym kierunku, ale możesz tego uniknąć, wykonując kilka małych kroków.

Jeśli jeszcze tego nie wiesz, wyhodowanie wysokiej jakości, dużych pąków zajmuje zaskakująco niewiele wysiłku.

Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego o uprawie grubszych pąków.

Dlaczego potrzebujesz grubszych pąków konopi?

Większe pąki to nie tylko kwestia estetyki — istnieje wiele powodów, dla których użytkownicy preferują większe pąki, a co za tym idzie, dlaczego hodowcy chcą hodować grubsze pąki. Oto kilka powodów.

Optymalna moc i wydajność

Być może masz do uprawy odmianę o wysokiej zawartości THC, ale jeśli kwiaty nie są duże, możesz nie uzyskać tak mocnego haju, jak można by się spodziewać. Dzieje się tak dlatego, że wielkość kwiatów jest proporcjonalna do ich mocy i wydajności.

Pyszny smak i odpowiednia tekstura

Podobnie, mniejszy kwiat może nie mieć najlepszego profilu terpenowego, co ostatecznie wpływa na jego ogólny smak i aromat. Nie chcesz tego, podobnie jak twój klient, jeśli zajmujesz się uprawami komercyjnymi.

Dodatkowo, zły profil terpenowy może nawet prowadzić do złego smaku lub zapachu, który może całkowicie zrujnować doznania związane z konsumpcją konopi. Dlatego zaleca się hodowanie większych pąków o bogatym profilu terpenowym, abyś ty i twoi przyjaciele mogli cieszyć się wszystkim, co ma do zaoferowania twoja marihuana.

Długi okres przydatności do spożycia

Grubsze pąki są zdrowsze, więc zawierają wystarczającą ilość pożywienia, aby starczyło na długie przechowywanie. Z drugiej strony, jeśli pąki są małe, mogą więdnąć podczas przechowywania w ciągu kilku tygodni. Jeśli chcesz przechowywać swoje pąki przez długi czas, powinieneś dążyć do większych pąków.

Wykorzystaj swój czas

Wreszcie, jaki jest sens spędzania miesięcy na uprawie rośliny, wkładając w to swoją energię, czas i pieniądze, tylko po to, by skończyć z pąkami, które są małe, słabsze i gorzkie? Tak więc, na najbardziej podstawowym poziomie, lepiej jest hodować grubsze pąki, aby pod koniec zbiorów zaoszczędzić czas i pieniądze.

Jak wyhodować duże, grube pąki konopi?

Wielkość pąków zależy od dwóch rzeczy — genetyki i środowiska wzrostu. Oczywiście nie możesz zmienić genetyki swojej rośliny. Jeśli wybrałeś odmianę, która ma tendencję do tworzenia mniejszych pąków, nie możesz nic z tym zrobić.

Jednak w przypadku wszystkich roślin konopi można zmaksymalizować rozmiar pąków, modyfikując środowisko wzrostu. Można to zrobić na wiele sposobów: optymalizując oświetlenie, ustawiając odpowiednią temperaturę lub dostarczając roślinie zastrzyk dwutlenku węgla. Dowiedz się o tych technikach poniżej.

1. Napraw oświetlenie

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to naprawić oświetlenie. Musisz upewnić się, że Twoje lampy do uprawy oferują odpowiednią intensywność światła w odpowiednim spektrum, aby Twoja roślina wyhodowała duże pąki. Dzieje się tak dlatego, że roślina zużywa najwięcej światła podczas fazy wegetatywnej i kwitnienia.

Musisz skupić się na czterech rzeczach w odniesieniu do świateł do uprawy:

• Odległość światła od rośliny
• Intensywność światła
• Spektrum kolorów światła
• Cykl światła.

Odległość światła

Odległość źródła światła od rośliny ma kluczowe znaczenie dla fotosyntezy i wzrostu rośliny. Jeśli światło jest za daleko, twoja roślina może odczuwać niedobór światła, a jeśli jest za blisko, twoja roślina może doświadczyć lekkiego poparzenia – oba te czynniki są szkodliwe dla rośliny i ostatecznie prowadzą do mniejszych pąków.

Idealna odległość świateł od twojej rośliny zależy od twoich świateł, ale jako podstawową wskazówkę, oto tabela przedstawiająca idealne odległości dla lamp HID w oparciu o ich moc:

• 400 W: 12 cali
• 600 W: 16 cali
• 1000 W: 21 cali

Jest to wytyczna dla świateł HID i nie dotyczy świateł LED. Parametry używania świateł LED są zupełnie inne i nie są oparte na mocy.

Natężenie światła

Drugi to intensywność światła, czyli to, ile światła dostaje twoja roślina. Jest to kluczowe, ponieważ wzrost rośliny (i wielkość pąków) zależy od intensywności światła. Jeśli twoja roślina nie otrzyma odpowiedniego natężenia światła, może wyhodować larwy (pąki niskiej jakości), ponieważ roślina nie wytwarza wystarczającej ilości energii.

Tutaj powinieneś unikać polegania na mocy światła, ponieważ nie daje to wyraźnego obrazu. Na przykład dioda LED o mocy 100 W nie wytwarza takiego samego natężenia światła, jak lampa CFL lub HID o mocy 100 W. Moc odnosi się do zużycia energii przez urządzenie, a nie mocy świetlnej.

Zamiast tego musisz spojrzeć na światło w kategoriach lumenów (lub luksów). Oto optymalny zakres luksów dla najlepszego wzrostu konopi:

• Faza wegetatywna: 40 000 luksów
• Faza kwitnienia: 60 000 luksów

Zaleca się zainwestowanie w dokładny światłomierz, aby zmierzyć, ile lumenów emituje źródło światła i określić, czy trzeba dodać więcej świateł.

Widmo światła

Czy wiesz, że kolor światła wpływa również na wzrost rośliny i wytwarzanie pąków? Każdy kolor światła ma unikalną długość fali, na przykład fioletowy ma długość fali 400 nm. A kolor lub długość fali wpływa na wzrost rośliny.

Dodatkowo panele świetlne mają również dominujący kolor. Na przykład światła MH często dominują w kolorze niebieskim.

Tak więc, aby uzyskać najlepszy wzrost, musisz wybrać źródło światła, które emituje widmo światła odpowiednie dla wzrostu rośliny.

Oto najlepsze spektrum kolorów dla konopi w oparciu o jej etap wzrostu:

• W fazie siewek: dominujące światło niebieskie
• W fazie wegetatywnej: dominujące światło niebieskie
• W fazie kwitnienia: światło czerwone do dalekiej czerwieni

W tym przypadku zalecamy stosowanie świateł LED, ponieważ ich spektrum kolorów można łatwo dostosować. Z drugiej strony światła MH, CFL lub HPS w ogóle nie mogą zmienić swojego spektrum kolorów. Ponadto niektóre wysokiej klasy diody LED emitują promienie UVB, które dodatkowo korzystnie wpływają na wzrost roślin.

Ale jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy na drogie panele LED, możesz używać świateł MH podczas fazy siewek i wegetatywnej oraz przejść na światła HPS podczas fazy kwitnienia.

Cykl Światła

Cykl światła odnosi się do czasu, przez jaki roślina dostaje światła w ciągu 24 godzin. Pozwala kontrolować fazę wzrostu rośliny fotoperiodycznej. Oto idealne harmonogramy oświetlenia dla każdego etapu wzrostu:

• W fazie siewek: 24/0 (24 godziny światła i 0 godzin ciemności)
• W fazie wegetatywnej: 18/6
• W fazie kwitnienia: 12/12

Ten harmonogram działa dobrze dla rośliny konopi z różnych powodów. Sadzonka korzysta z pełnego dnia światła, ponieważ może wyhodować większe łodygi i korzenie, przyspieszając jej wzrost.

Kiedy roślina osiągnie fazę wegetatywną, co najmniej 18 godzin światła pozwala jej wytworzyć energię i urosnąć. A kiedy zaczyna kwitnąć, cykl świetlny 12/12 zakłóca zegar genetyczny rośliny, powodując wzrost pąków. Ponadto dłuższe ciemne godziny podczas kwitnienia są kluczowe dla dużych pąków.

2. Ustaw odpowiednie temperatury

Kolejnym czynnikiem, który ma kluczowe znaczenie dla uprawy wysokiej jakości, grubszych pąków, jest temperatura pomieszczenia do uprawy. W całym cyklu wzrostu rośliny, jeśli temperatury są odpowiednie, wytworzy ona wysokiej jakości pąki.

W fazie wegetatywnej konopie rosną najlepiej w temperaturze od 69°F do 85°F (20,5°C do 29°C), a podczas kwitnienia w temperaturze od 64°F do 78°F (17,778°C do 25,5°C). Dlatego podczas uprawy konopi powinieneś dążyć do tych zakresów.

Należy również zwrócić uwagę na wahania temperatury między cyklami światła i nocy. Wahania nie powinny przekraczać 40°F.

Jeśli temperatury są zbyt wysokie podczas fazy kwitnienia, terpeny na pąkach mogą odparować, pogarszając ich smak i moc. Tak więc, nawet jeśli wyhodujesz grubsze pąki, nie będą one tak silne ani aromatyczne, jeśli temperatury będą zbyt wysokie.

A jeśli temperatury są zbyt niskie podczas fazy kwitnienia, roślina może doświadczyć zahamowania wzrostu i obniżonego tempa fotosyntezy.

3. Zaaplikuj roślinie dwutlenek węgla

Dwutlenek węgla jest niezbędny dla konopi w procesie fotosyntezy, w którym roślina przekształca ten gaz w energię. A badania wykazały, że im wyższy poziom dwutlenku węgla, tym lepiej roślina rośnie i daje większe plony.

Według jednego z badań rośliny stale rosną, aż poziom dwutlenku węgla w rosnącym środowisku osiągnie 10 000 ppm! Ale nie musisz wpompowywać 10 000 ppm dwutlenku węgla do swojego pokoju do uprawy — byłoby to dla ciebie niebezpieczne.

Zamiast tego powinieneś dążyć do zwiększenia stężenia dwutlenku węgla w pomieszczeniu do uprawy do 1200 do 2000 ppm, aby zwiększyć plony nawet o 20%.

Dodanie większej ilości dwutlenku węgla do pomieszczenia do uprawy może być naprawdę kosztowne, więc ta technika może nie być odpowiednia dla wielu hodowców. Ale jeśli chcesz skorzystać z tej metody, możesz zastosować różne metody wprowadzenia większej ilości dwutlenku węgla do swojego pokoju do uprawy.

4. Nakarm swoją roślinę mączką kostną

Mączka kostna to jeden z najlepszych dodatków do substratu, który można wykorzystać do utuczenia kwiatów. Zasadniczo jest to mieszanka zmielonych kości zwierzęcych.

Mączka kostna jest wspaniałym źródłem wapnia i fosforu, które wspomagają wzrost roślin w fazie wegetatywnej. Tutaj wapń sprzyja tworzeniu się komórek roślinnych, a fosfor pozwala twojej roślinie rosnąć, co ostatecznie prowadzi do lepszych, większych kwiatów.

Ponadto fosfor jest jednym z dwóch niezbędnych makroskładników odżywczych, których konopie potrzebują najbardziej w fazie kwitnienia, ponieważ stymuluje rozwój pąków.

Mączka kostna powoli uwalnia składniki odżywcze, więc jedna jej torebka powinna wystarczyć na cały cykl wzrostu rośliny. W przeciwieństwie do innych nawozów chemicznych, mączka kostna nie pozostawia chemicznego posmaku na pąkach.

Jeśli jednak jesteś weganinem, stosowanie mączki kostnej nie jest dla Ciebie odpowiednie. Zamiast tego możesz użyć mączki z wodorostów — oferuje te same korzyści, ale jest zrobiona z brązowych wodorostów, a nie z kości zwierzęcych.

5. Usuń martwe liście z rośliny podczas kwitnienia

Kiedy twoja roślina wejdzie w fazę kwitnienia, musisz usunąć wszystkie umierające liście na roślinie. Umierające liście to przegrana sprawa — zużywają zasoby rośliny, które w przeciwnym razie można by wykorzystać do wyhodowania większych kwiatów. Zazwyczaj można zauważyć umierające liście, ponieważ zwykle są żółte. Lub mogą być brązowe z kilkoma plamami.

6. Przeprowadź zbiory we właściwym czasie

Kwiaty zwykle rosną do końca, ale to nie znaczy, że musisz czekać do samego końca. Musisz zbierać plony we właściwym czasie, co może być nieco mylące dla nowych hodowców.

Zbiór we właściwym czasie określi wpływ pąków. A właściwy czas na zbiory zależy od czynników, takich jak stosowane metody szkolenia, podłoże uprawowe, genetyka szczepu i pożądana wydajność.

Tak więc Twoja roślina może być gotowa do zbioru w sześć tygodni lub 16 tygodni po wykiełkowaniu. Ale większość roślin konopi jest gotowa do zbioru po 9-12 tygodniach od wykiełkowania.

Podsumowanie: Jak wyhodować grubsze pąki konopi?

Wyhodowanie grubszych pąków to coś, czego wszyscy chcą od swoich roślin konopi, ale nie dzieje się to automatycznie. Musisz na to zapracować. Tak więc, jeśli chcesz uzyskać większe pąki, skorzystaj z tego przewodnika i postępuj zgodnie z metodami, aby zachęcić roślinę do wyhodowania grubszych pąków.

Ponadto nie musisz używać wszystkich metod wymienionych powyżej. Niektóre mogą być zbyt drogie lub czasochłonne, a innych możesz nie preferować. Wybierz metody, które działają najlepiej dla Ciebie i postępuj zgodnie z nimi.

Tak długo, jak dobrze dbasz o swoją roślinę i dostrajasz środowisko w pomieszczeniu do uprawy, użycie nawet jednej metody z przewodnika doprowadzi do lepszych rezultatów.

Wreszcie, zawsze zbieraj plony we właściwym czasie. Zbyt wczesne zbiory zniweczą wszystkie twoje wysiłki wykonane w okresie wegetacji, ponieważ kwiaty nie osiągnęłyby pełnego potencjału. Ale to nie znaczy, że pozwolisz kwiatom rosnąć dziko — jeśli dojrzeją zbyt długo, konsumpcja może nie być tak przyjemna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.