Jaką Datę Ważności Ma Marihuana?

Jako hodowca domowy z dostępem do wielu pąków naprawdę musisz znać odpowiedź na pytanie — jaką datę ważności ma marihuana?

W rzeczywistości musisz znać odpowiedź także, jeśli kupujesz pąki.

Wyobraź sobie, że kupujesz swoje ulubione pąki, ale zdajesz sobie sprawę, że kupiłeś więcej, niż możesz wypalić w ciągu miesiąca.

Oczywiście przechowywanie ich to najlepszy pomysł. Może możesz włożyć go do torby z zamkiem błyskawicznym i umieścić w szufladzie. To powinno zachować świeżość pąków konopi na nadchodzący miesiąc. Ale mylisz się. Konopie indyjskie mogą szybko się zepsuć, jeśli nie przechowujesz ich dobrze. Torebki zamykane hermetycznie lub niewłaściwa szafka mogą nawet przyspieszyć proces ich wysychania.

Więc co możesz zrobić? Możesz dowiedzieć się więcej o okresie przydatności do spożycia marihuany i podjąć odpowiednie środki, aby zachować jej świeżość przez długi czas, dzięki czemu możesz cieszyć się ulubionymi pąkami przez wiele miesięcy.

Czy konopie psują się podczas przechowywania?

Krótka odpowiedź brzmi: tak, konopie psują się podczas przechowywania z powodu różnych czynników, takich jak ekspozycja na światło, powietrze lub niewłaściwa temperatura lub poziom wilgotności. Jednak tempo, w jakim produkty z konopi indyjskich psują się, zależy od różnych czynników.

To samo zależy również od tego, jak dobrze produkt został zebrany, peklowany i przechowywany przez sprzedawcę. W odpowiednich warunkach produkcji produkty mogą trwać od 6 do 12 miesięcy.

A jeśli przechowujesz produkty w idealnych warunkach w swoim domu, możesz jeszcze bardziej zoptymalizować ich trwałość. Jeśli zapewnisz optymalne warunki, Twoje produkty konopne mogą być przechowywane nawet przez dwa lata!

Ale dla większości użytkowników konopi warunki są często dalekie od idealnych. Możesz nie być w stanie kontrolować poziomu wilgotności i temperatury, a produkty mogą nawet być czasami wystawione na działanie światła. W takich warunkach okres przydatności do spożycia produktów z konopi indyjskich jest często znacznie krótszy niż rok.

Więc, co możesz teraz zrobić? Możesz albo skonsumować swoje produkty z konopi indyjskich w ciągu sześciu miesięcy, albo możesz podjąć pewne kroki w celu wydłużenia ich okresu przydatności do spożycia, wydłużając go do roku lub dłużej. Dowiedz się więcej poniżej.

Jaka jest nauka kryjąca się za okresem przydatności do spożycia?

Być może zastanawiasz się, co dzieje się z konopiami indyjskimi w czasie. Zasadniczo produkty z konopi indyjskich zawierają różne związki, takie jak terpeny i kannabinoidy, które rozkładają się z czasem. Rezultatem jest mniej mocny i aromatyczny produkt.

Z biegiem czasu terpen w produkcie pogarsza się, co prowadzi do utraty aromatu i smaku produktów. To dlatego stare pąki konopi smakują nieco nudno i brakuje im charakterystycznego zapachu konopi. Jeśli pąki są zbyt stare, mogą nawet smakować ostro lub nieprzyjemnie.

Podobnie kannabinoidy, takie jak THC i CBD, rozkładają się z czasem, co sprawia, że produkt z konopi indyjskich jest mniej skuteczny. Nawet jeśli kupiłeś pąki z ponad 25% poziomem THC, spodziewaj się, że przez kilka miesięcy będą one tak silne jak pąki z 15% THC.

Jak szybko to się dzieje? Badania przeprowadzone przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości sugerują, że marihuana traci moc THC średnio w następującym tempie:

• Jeden rok: 16% strata THC
• Dwa lata: 26% strata THC
• Trzy lata: utrata 34% THC
• Cztery lata: utrata 41% THC

Dlaczego marihuana się psuje?

Istnieje wiele powodów, dla których marihuana z czasem traci moc i smak, nawet jeśli przechowujesz ją w przyzwoitych warunkach. Oto powody:

Zbyt duża ekspozycja na światło

Światło jest dobre, gdy konopie rosną, ale po zbiorach światło staje się jego wrogiem. Promienie UV ze światła rozkładają różne związki zawarte w konopiach, w tym THC i CBD. Właśnie dlatego światło jest prawdopodobnie głównym powodem, dla którego marihuana z czasem traci swoją moc.

Jeśli ekspozycja na światło jest idealna (czytaj: minimalna ekspozycja na światło), marihuana może zachować moc nawet przez dwa lata.

Ekspozycja na świeże powietrze

Podobnie, jeśli produkty z konopi indyjskich są wystawione na działanie otwartego powietrza, terpeny i inne związki chemiczne mogą wyschnąć, co prowadzi do utraty smaku i mocy konopi.

Idealne warunki do przechowywania marihuany to szczelny pojemnik z minimalnymi wahaniami temperatury. Ale to nie znaczy, że zimno jest lepsze — nigdy nie przechowuj marihuany w zamrażarce. Więcej na ten temat w dalszej części artykułu.

Nadmierna wilgotność lub inne zanieczyszczenia

W powyższych sekcjach omówiono moc i smak marihuany, ale istnieje inny problem, z którym możesz się spotkać, jeśli przechowujesz marihuanę nieprawidłowo. Jeśli wilgotność w miejscu przechowywania jest zbyt wysoka, produkty z konopi indyjskich mogą zawierać pleśń.

I w przeciwieństwie do produktu z konopi indyjskich, który stracił moc lub smak, nigdy nie powinieneś palić marihuany z pleśnią. Może sprawić, że zachorujesz w mgnieniu oka.

Aby więc marihuana była wolna od pleśni, musisz kontrolować wilgotność w miejscu przechowywania.

Podsumowanie

Podsumowując, konopie indyjskie psują się z trzech głównych powodów: ekspozycji na światło, niewłaściwych temperatur lub wilgotności względnej oraz przepływu powietrza. Mogą sprawić, że marihuana wyschnie lub doprowadzi do pleśni, co może sprawić, że twoje wrażenia będą złe, a nawet niebezpieczne, jeśli palisz spleśniałe konopie.

Wybierz więc odpowiedni pojemnik do przechowywania marihuany — hermetyczny — i przechowuj ją w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu. I nigdy nie umieszczaj swoich pąków konopi w zamrażarce, to tylko pogorszy sytuację twoich pąków.

Jeśli używasz wkładów nawilżających, poznaj ich żywotność. Unikaj używania plastikowych toreb strunowych, ponieważ nie są one tak skuteczne, a nawet mogą uszkodzić pąki. Jeśli kupujesz humidor, upewnij się, że ma on monitor wilgotności, abyś mógł utrzymać w nim odpowiedni poziom wilgotności.

Teraz wiesz, jak przechowywać pąki nie tylko przez miesiące, ale i lata, jeśli zrobisz to dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.