Odpowiednie Przechowywanie Marihuany

Jakość i moc marihuany zmieniają się z biegiem czasu. W żywej roślinie prekursory THC i CBD występują w postaciach kwasowych, THCa i CBDa. To nie są substancje psychotropowe. Dopiero gdy stracą część swoich cząsteczek, stają się aktywne jako THC i CBD. Zachodzi to naturalnie z biegiem czasu i ulega przyspieszeniu w obecności ciepła i światła, zwłaszcza światła ultrafioletowego.

Po wysuszeniu i utwardzeniu pąków moc osiąga swój szczyt. Z biegiem czasu THC stopniowo ulega degradacji do CBN, znacznie mniej psychotropowego kannabinoidu niż THC.

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Mississippi na marihuanie niskiej jakości przechowywanej przez cztery lata w temperaturze pokojowej (68–72° [20–22° C]) wykazały, że procentowa utrata THC była proporcjonalna do czasu przechowywania, przy czym największa strata w pierwszym roku. Wraz ze spadkiem poziomu THC wzrasta stężenie CBN.

Badania te są zgodne z doświadczeniami osób używających marihuany. Marihuana z czasem traci moc, gdy psychoaktywny THC przekształca się w CBN, który wywołuje sen, ale nie uczucie haju. Przechowywanie pąków w zamrażarce lub lodówce spowalnia psucie się. Zamrażanie utrzymuje pąki najdłużej świeże.

Jednak nawet w przypadku głębokiego zamrożenia zawartość THC ulega degradacji, w tempie prawie 4% rocznie. W przypadku głębokiego zamrożenia (poniżej 0°F) niszczenie ulega dalszemu spowolnieniu. W temperaturze lodówki THC ulega degradacji w tempie około 5,4% rocznie. Do długotrwałego przechowywania najlepiej nadaje się zamrażarka; lodówka jest dobra do krótkotrwałej ochrony terpenów.

Istnieje kilka problemów z przechowywaniem marihuany w zamrażarce, zwłaszcza przechłodzonej do -18° C.

Nawet w wyższych temperaturach w zamrażarce gruczoły stają się bardzo kruche i łatwo i przypadkowo spadają z pąków. Z tego powodu po umieszczeniu w zamrażarce pojemnika należy obchodzić się z nim bardzo delikatnie, a po wyjęciu pąki powinny mieć czas na rozgrzanie, aby stały się bardziej giętkie. Wilgoć w pojemniku zamarza i może tworzyć kryształki lodu, szczególnie podczas długiego przechowywania. Może się to również zdarzyć, gdy pąki nie zostaną wystarczająco wysuszone.

Jeśli wilgoć stanowi problem, uszczelnianie próżniowe w większości go eliminuje.

W kilku eksperymentach prawidłowo wysuszona marihuana w plastikowym pojemniku nie wytworzyła kryształków lodu po umieszczeniu w zamrażarce na kilka miesięcy. Trichomy pozostały nienaruszone. Jeśli problemem jest wilgoć, uszczelnianie próżniowe w większości go eliminuje, chociaż proces ten może skutkować zmiażdżeniem pąków. Innym rozwiązaniem jest usunięcie powietrza gazem pozbawionym wilgoci, takim jak dwutlenek węgla lub azot. Można je wstrzykiwać do pojemnika, gdy powietrze z otoczenia wychodzi przez inny otwór. Następnie oba otwory są uszczelnione.

Zamrażając marihuanę w szklanych pojemnikach, wybieraj pojemniki bez ramion, ponieważ w pojemnikach z ramionami istnieje większe ryzyko pęknięć. Do zamrażania można również używać pojemników metalowych i drewnianych. Jednym ze sposobów przechowywania zamrożonej marihuany są małe pojemniki. W każdym pojemniku zapakuj ilość wystarczającą na tygodniowy użytek. Pozostała część przechowywanego materiału nie jest naruszona, więc gruczoły nie są zagrożone, ponieważ można je pojedynczo wyjąć z zamrażarki.

Według badania przeprowadzonego na Uniwersytecie Mississippi temperatura lodówki powoli spada do nieco poniżej 0,5% miesięcznie, co nie jest zauważalne w przypadku przechowywania przez zaledwie kilka miesięcy. Również w tym przypadku najlepiej jest, jeśli większość składowanego materiału jest nieczęsto naruszana.

Ciepło i światło – zwłaszcza światło UV – odparowują terpeny i obniżają ich jakość.

Tylko nieprzezroczysty pojemnik całkowicie ochroni terpeny, a tym samym jakość przechowywanych w nich pąków. Nieprzezroczysty pojemnik z białą powierzchnią odbija ciepło, utrzymując zawartość w chłodzie. Stosowanie pakietu osuszającego, który utrzymuje ustaloną wilgotność na poziomie około 60-65%, zapewnia utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci bez powodowania pleśni.

Cząsteczki terpenów różnią się wielkością, a najmniejsze odparowują w niższych temperaturach, począwszy od wysokich lat 60. Pąki przechowywane w temperaturze pokojowej w otwartym pojemniku doświadczą pewnej utraty terpenów. Przechowywanie pąków w lodówce lub zamrażarce utrzymuje terpeny w stanie ciekłym, zamiast wydzielać gaz.

Materiały odpowiednie do przechowywania konopi indyjskich.

Marihuanę można właściwie przechowywać w wielu różnych materiałach, a każdy z nich ma zalety i wady, które czynią je mniej lub bardziej odpowiednimi w zależności od potrzeb hodowcy.

Szkło

Ze szkła powstają świetne, obojętne, twarde i niebiodegradowalne pojemniki do przechowywania. Wadą jest to, że większość szklanych słoików jest przezroczysta, a światło niszczy trichomy – co nie ma znaczenia, jeśli pąki są przechowywane w ciemności. Do przechowywania pąków wystawionych na działanie światła najlepsze jest nieprzezroczyste szkło. Do przechowywania żywności wykorzystuje się różne rodzaje szkła. Kolor szkła określa rodzaj światła i ciepła, które może przedostać się przez barierę.

Szkło fioletowe blokuje światło widzialne z wyjątkiem koloru fioletowego. Jest również półprzepuszczalne dla promieni UV-A, czyli światła podczerwonego, pozwalając na penetrację około 40-60%, w zależności od składu i grubości szkła.

Producent Miron Glass z Niemiec twierdzi, że takie połączenie światła chroni materiał biologiczny, taki jak zioła, a także świeżą roślinność. Opierają swoje twierdzenia luźno na biofotonach, czyli bardzo słabym świetle emitowanym przez wszystkie żywe istoty. Ich literatura twierdzi, że nawet gdy materiał jest suchy, światło przenikające przez szkło zachowuje tę energię, tworząc jednocześnie barierę dla innych widzialnych widm, które mogą powodować pogorszenie właściwości kannabinoidów i terpenów.

Umieszczenie pojemnika ze szkła lub stali nierdzewnej w ciemnym miejscu, takim jak szafka z lodówką lub ciemny pokój, również zapobiegnie przedostawaniu się szkodliwego światła. Jest bardzo mało prawdopodobne, że w pomieszczeniu jest dużo światła UVA, więc żadne nie przechodzi. Jednakże światło widzialne jest filtrowane.

W kontrolowanym doświadczeniu świeże pomidory ogrodowe umieszczono w pojemniku Miron, pojemniku ze stali nierdzewnej i pojemniku z przezroczystego szkła. Wszystkie szczelnie zamknięto, a przezroczysty szklany pojemnik trzymano całkowicie w ciemności. Kiedy miesiąc później otwarto słoiki, pomidory były wciąż świeże, choć nieco odwodnione. Kontenery zostały ponownie zamknięte i ponownie otwarte miesiąc później. Wszystkie trzy pomidory zaczęły pleśnieć w podobnym tempie.

Stal nierdzewna

Pojemniki ze stali nierdzewnej z plastikowymi uszczelkami i mechanizmami blokującymi typu flip-top są popularne, ponieważ są mocne i można je układać jeden na drugim. Metal nie wchodzi w interakcję z pąkami i jest nieprzepuszczalny dla powietrza z zewnątrz. Pojemniki ze stali nierdzewnej są doskonałym wyborem do przechowywania.

Plastik

Konopie indyjskie są lekko kwaśne i lipofilowe, więc rozkładają niektóre tworzywa sztuczne. Tworzywa sztuczne są bardziej lepkie niż szkło lub stal nierdzewna. Bezwonne torby z indyka są popularne, ponieważ niwelują zapachy i są niedrogie. Można je jednak łatwo przebić przez łodygi i nie zapewniają żadnej ochrony przed wstrząsami i ruchem, co prowadzi do większych uszkodzeń i wstrząsów.

Osuszacze

Środek osuszający to substancja usuwająca wilgoć z otaczającego powietrza. Środki suszące często znajdują się w niektórych opakowaniach żywności, takich jak suszone wodorosty, oraz w elektronice. Opakowania silikonowe, gazety lub inne bardzo suche produkty działają jak środek osuszający i pochłaniają wilgoć w pojemniku do przechowywania.

Pakowanie próżniowe

Pakowanie próżniowe jest popularne, ponieważ zmniejsza ilość tlenu znajdującego się w pojemniku do przechowywania. Tlen jest żrący i pogarsza kolor pąków. Zmniejszona obecność tlenu również zniechęca do rozwoju bakterii powodujących psucie się, ale nie bakterii beztlenowych. Bakterie beztlenowe rozwijają się w wilgotnych środowiskach o niskiej zawartości tlenu i pozbawionych tlenu, w których znajduje się pożywienie — pąki! Nigdy nie zamykaj i nie przechowuj mokrych lub wilgotnych pąków.

Przechowywanie świeżo mrożonych pąków

Zamiast przygotowywać i suszyć, marihuanę można przekształcić bezpośrednio w koncentraty lub przechowywać w postaci niesuszonej i „mokrej” zamrożonej do późniejszego wykorzystania. Oszczędza to energię i pracę. Dzięki magazynowaniu konwersję materiału można przełożyć na dogodniejszy termin. Do bańki lub BHO można użyć świeżych lub mrożonych pąków. Najpierw posiekane pąki doprowadza się do temperatury bliskiej zamarzania. Następnie mieszanie mikserem do farb lub innym narzędziem powoduje, że gruczoły stają się kruche; odrywają się i gromadzą w szeregu filtrów, które wyłapują gruczoły o różnej wielkości. Po zebraniu gruczoły wytwarzają haszysz, który można wykorzystać w waporyzatorze lub rurze lub jako półprodukt do produkcji butanu lub koncentratu CO2. Ekstraktory BHO wykorzystują butan jako rozpuszczalnik do dekannabinizacji i deterpenizacji liści. Rezultatem jest bardzo czysty koncentrat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.