Wentylacja w Uprawie Indoor

Wentylacja jest kluczowym elementem uprawy marihuany w pomieszczeniach zamkniętych; źle wietrzone pomieszczenie może spowodować pojawienie się grzybów i chorób na roślinach. Przyjrzyjmy się krok po kroku, jak i dlaczego należy wentylować obszar uprawy w pomieszczeniach zamkniętych.

Na zewnątrz, podczas uprawy konopi indyjskich występują prądy powietrza, które mogą powodować rozproszenie ciepła i pomóc uniknąć poważnych problemów w roślinach. Jeśli planujesz uprawę w pomieszczeniu, musisz wytworzyć te prądy powietrza, a także odnowić powietrze; wyciągnij gorące powietrze i zastąp je chłodniejszym, świeżym powietrzem, aby rośliny mogły prawidłowo rosnąć. Wentylacja w uprawach indoor jest niezbędna, aby utrzymać odpowiednią wilgotność, temperaturę i jakość powietrza w pomieszczeniu lub namiocie.

Wentylacja zasadniczo polega na odnawianiu i/lub recyrkulacji powietrza w uprawie indoor; powietrze w pomieszczeniu lub namiocie hodowlanym musi mieć określoną wilgotność, temperaturę i poziom CO2, aby rośliny mogły prawidłowo rosnąć.

Z jednej strony będziesz musiał pozbyć się gorącego powietrza za pomocą wyciągu lub różnych wyciągów, wtłaczając zimne powietrze za pomocą klimatyzatora, jeśli zajdzie taka potrzeba lub wyciągu, który pobiera powietrze z zewnątrz. Będziesz także musiał użyć wentylatorów, aby wytworzyć prądy powietrza w pomieszczeniu, aby warunki były podobne do tych na zewnątrz, unikając gorących kieszeni powietrza i utrzymując rośliny szczęśliwsze.

Wentylacja przy włączonym świetle

Kiedy światła w uprawie indoor są włączone, najprawdopodobniej będziesz musiał zapewnić lepszą wentylację w pomieszczeniu do uprawy lub namiocie, ponieważ będzie cieplej i bardziej wilgotno. Ruch powietrza w pomieszczeniu pozwala mu się zrównoważyć, ponieważ lampy i stateczniki mogą powodować powstawanie kieszeni zastoju powietrza i ciepła, a także wilgoci.

Ważne jest, aby zapewnić odpowiednią wentylację, aby uniknąć ciepła i wilgoci.

Powietrze ma tendencję do tworzenia warstw; gęstsze, chłodniejsze powietrze będzie kierowane w górę w kierunku dolnej części pomieszczenia, a lżejsze, cieplejsze powietrze będzie kierowane w górę pomieszczenia; oznacza to, że ciepło i wilgoć będą się podnosić i otaczać wierzchołki roślin, a dolne powietrze i Co2 utkną na dole. Dlatego potrzebne są wentylatory, które mogą zapewnić takie same warunki jak na zewnątrz i pomóc w cyrkulacji CO2.

Wachlarzy nie powinny być kierowane bezpośrednio na rośliny; muszą się tylko trochę poruszyć, aby powietrze mogło prawidłowo poruszać się po liściach; jeśli wentylator znajduje się zbyt blisko roślin, mogą one zostać zestresowane i zużyć więcej energii na ochronę i wzmocnienie swoich gałęzi, zamiast tworzyć kwiaty.

Najlepszym sposobem jest użycie ruchomych wentylatorów umieszczonych pod światłami, aby uniknąć gromadzenia się gorącego powietrza na górze i uduszenia roślin. Najlepiej jest używać więcej wentylatorów o mniejszej mocy niż mniej roślin o większej mocy, aby uniknąć nadmiernego zestresowania roślin.

Wentylacja przy zgaszonym świetle

W nocy nadal będziesz musiał przewietrzyć obszar uprawy, chociaż nie ze względu na temperaturę; jeśli powietrze nie jest poruszone, a światła są wyłączone, wilgotność może łatwo wzrosnąć i spowodować pojawienie się grzybów, takich jak Botrytis. Dlatego też powinieneś mieć włączonych fanów przez co najmniej 15–30 minut co godzinę.

Kiedy rośliny są jeszcze w fazie wzrostu i nie mają zbyt wielu liści, w nocy można zrezygnować z wentylacji.

Ekstrakcja w uprawie marihuany

Ekstrakcja jest zawsze konieczna w pomieszczeniach zamkniętych, niezależnie od tego, czy używasz klimatyzacji, czy dodajesz powietrze z zewnątrz. Pozwala to na dopływ nowego powietrza do uprawy, odnawiając CO2, obniżając temperaturę i wilgotność, a jednocześnie kierując zapachy do systemu przeciwzapachowego, zapewniając dodatkową dyskrecję. Powietrze jest trudne do zatrzymania, a jeśli nie zostanie odpowiednio skierowane, może wydostać się na zewnątrz i zirytować sąsiadów lub przechodniów intensywnymi, rozpoznawalnymi aromatami marihuany.

Niezwykle ważne jest prawidłowe zmierzenie mocy ekstraktora w zależności od potrzeb, a także użycie odpowiedniego filtra przeciwzapachowego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych systemach przeciwzapachowych, przeczytaj nasz post o tym, jak unikać nieprzyjemnych zapachów w uprawach konopi w pomieszczeniach.

Rozmiar ekstraktora będzie zależał od metrów sześciennych powietrza, które będziesz musiał wydobyć, aby uzyskać odpowiednią wilgotność i temperaturę w pomieszczeniu do uprawy lub namiocie. Jeśli używasz klimatyzatora, będziesz potrzebować mniejszej ekstrakcji, niż gdybyś posiadał jedynie wentylator wyciągowy do regulowania temperatury w uprawie.

Wlot powietrza podczas uprawy marihuany

Wlot powietrza do uprawy może pełnić dwie funkcje:

Obniżanie temperatury w pomieszczeniu do uprawy: w pomieszczeniach do uprawy, które nie są wyposażone w klimatyzację, należy obniżyć temperaturę poprzez wprowadzenie świeżego powietrza. Dlatego trudno jest uprawiać rośliny przez dłuższy czas bez użycia jakiegoś urządzenia AC.

Odnowa powietrza: we wszystkich uprawach, niezależnie od tego, czy są wyposażone w
klimatyzację, czy nie, powietrze wymaga okresowej wymiany i można to zrobić pasywnie lub wymuszonym.

Pasywny wlot powietrza

Powietrze opuszczające ekstraktor powróci pasywnie przez kratki, otwory w drzwiach lub zostanie przefiltrowane przez namioty uprawowe. Jeśli powietrze wychodzi na zewnątrz, musi wejść. Powietrze wchodzące musi być proporcjonalne do powietrza wychodzącego – działa to tylko wtedy, gdy pomieszczenie nie jest zbyt szczelne lub kanały powietrzne nie są zbyt długie. Jeśli masz przyzwoitą wentylację, wyciąg i wlot powietrza do uprawy w pomieszczeniu, Twoje rośliny będą wyglądać zdrowo.

Wymuszony wlot powietrza

Wyciąg powietrza może służyć również jako wlot powietrza, aby w razie potrzeby go wymusić. Przepływ wentylatora wyciągowego służącego do zasysania powietrza powinien być o połowę mniejszy od przepływu wentylatora wyciągowego wykorzystywanego do wywiewu powietrza. W tym systemie nie są potrzebne kanały doprowadzające powietrze, dlatego zalecamy zastosowanie filtra, który zapobiegnie przedostawaniu się do wnętrza wszelkich irytujących owadów.

Podsumowanie

Upewnij się, że wszystko jest dobrze podłączone i wyregulowane; jakiekolwiek małe szczeliny pomiędzy połączeniami, co może skutkować wydostawaniem się niepożądanych zapachów. Jak powiedzieliśmy wcześniej, przed zakupem czegokolwiek poświęć trochę czasu na dokonanie wszystkich niezbędnych obliczeń i dostosowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.