Zagrożenia Dla Zdrowia Związane z Paleniem

Jak zmniejszyć zagrożenia dla zdrowia związane z paleniem marihuany?

Marihuanę można spożywać doustnie na jeden z trzech sposobów. Najbardziej popularne jest wdychanie dymu lub waporyzacja. Wśród epikurejczyków, gotowanie i jedzenie ziół jest ich ulubionym. Trzecim, najmniej powszechnym sposobem jest spożywanie produktów z marihuaną, a następnie sprej lub picie nalewki.

Jednak po paleniu marihuany nadal powinieneś rozważyć jedzenie lub picie, ale nie marihuany, ponieważ dzięki temu, co jesz i pijesz, możesz zapobiec utracie składników odżywczych i próchnicy spowodowanej paleniem.

Konsekwencje związane ze zdrowiem zębów

Dym i opary, czy to tytoniowe, czy marihuany, są zarówno gorące, jak i suche, co wysusza usta i gardło. Marihuana idzie o krok dalej niż tytoń. Receptory kannabinoidowe znajdują się w całym ciele, w tym w gruczołach ślinowych jamy ustnej. THC spożyte w jakikolwiek sposób, czy to przez dym, jedzenie, czy nalewkę, powoduje wysychanie gruczołów ślinowych oraz ich zamykanie. Po paleniu marihuany usta mogą pozostać spieczone nawet przez sześć godzin.

Suchość w jamie ustnej to coś więcej niż zwykły dyskomfort. Stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. Ślina rozpuszcza i wypłukuje cukry i osady bakteryjne, więc każdy spadek ilości śliny może powodować nieświeży oddech, próchnicę i choroby dziąseł. Chociaż palacze marihuany są bardziej narażeni na choroby dziąseł niż na próchnicę zębów, oba mogą prowadzić do utraty zębów.

Wkrótce po paleniu przywróć nawilżenie suchym dziąsłom i wypłucz zęby wodą. Oprócz tego pij dużo wody. Pij wodę czystą, nierozcieńczoną i niesmakową, a nie w napojach zawierających wodę. Czysta woda to niedoceniany składnik odżywczy, który zasługuje na docenienie jako mleko od Matki Ziemi.

Jeśli nie możesz pić wody, żuj gumę bez cukru. Żucie aktywuje gruczoły ślinowe. Spożywanie pokarmu również aktywuje te gruczoły ślinowe. Najlepiej przeżuwaj coś zielonego i liściastego. Natka pietruszki służy nie tylko do dekoracji talerza obiadowego. Oczyszcza paletę po posiłku, zwłaszcza zawierającym czosnek. Chlorofil w każdym liściu jest silnym środkiem czyszczącym i odświeżającym oddech.

Kiedy dym dostaje się do oczu

Im dłuższy trzonek fajki, tym mniej dymu dostanie się do oczu. Oprócz dymu w powietrzu drażniącego oczy, THC może powodować suchość oczu, tak samo jak w ustach. Mogą to zauważyć tylko osoby noszące soczewki kontaktowe. Niektórzy twierdzą, że obieranie cebuli zaraz po paleniu marihuany nie doprowadza ich do płaczu.

Porada dotycząca komfortu, aby zapobiec drapaniu oczu: Aby zapobiec podrażnieniom oczu, przed paleniem dokładnie się nawodnij, a po paleniu pij wodę.

Utrata składników odżywczych

Z wyjątkiem nikotyny w tytoniu i kannabinoidów w konopiach, dym z tych dwóch ziół jest dość podobny. Utrata składników odżywczych w wyniku palenia tytoniu jest dobrze udokumentowana, ale nie ma badań na temat tego, jak palenie marihuany również może niekorzystnie wpływać na magazynowanie i wykorzystywanie składników odżywczych przez organizm. Dopóki takie badania nie zostaną przeprowadzone, możemy odfiltrować informacje specyficzne dla nikotyny, a następnie wydedukować wyniki odnoszące się ogólnie do palenia. Cytowane tutaj składniki odżywcze nie są pełną listą, ale tylko najważniejszymi. Oprócz wymienienia poniżej niektórych składników odżywczych wyczerpanych przez palenie, niektóre pokarmy są z nimi połączone, co może zrekompensować utratę.

Witaminy

Poziomy witaminy A, C i E (ACE) są przeważnie niższe u palaczy niż u osób niepalących z powodu stresu oksydacyjnego związanego z paleniem. Witaminy ACE są przeciwutleniaczami, które chronią skórę, a płuca są skórą odwróconą na zewnątrz.

Witamina A pomaga w gojeniu błon śluzowych – jama ustna, gardła, płuca. Bogate źródła pokarmowe obejmują wątróbki zwierzęce, ciemnozielone liście warzyw oraz pomarańczowe i żółte owoce i warzywa.

Witamina C szybko się wyczerpuje u palaczy. Dym z jednego papierosa tytoniowego pozbawia 25 mg C, połowy świeżej pomarańczy. Ta witamina występuje tylko w pokarmach roślinnych. Wśród owoców przodują cytrusy i jagody. Wśród warzyw wszelkie warzywa stanowią obfite źródło zielonych liści; im ciemniejsza zieleń, tym lepiej.

Poziomy witaminy E u palaczy zmniejszają się od lat spędzonych na paleniu. Witamina chroni płuca przed uszkodzeniem i leczy wszelkie wyrządzone szkody. Koncentruje się w olejach, wątrobie, jajach, orzechach, nasionach i zbożach. Nasiona słonecznika przodują wśród nasion, a migdały wśród orzechów.

Witamina D

Witamina D jest trafnie nazywana „witaminą słońca”. Możesz zrobić to sam, wystawiając skórę na słońce. D, które wytwarzasz samodzielnie, jest lepiej przyswajane niż wtedy, gdy łykasz D w pigułce. Jeśli wolisz, aby ktoś zrobił to za ciebie, źródła z królestwa zwierząt obejmują ryby, oleje pochodzące z wątróbek zwierzęcych i mleko krowie. Nie występuje w królestwie roślin, z wyjątkiem dzikich lub specjalnie uprawianych grzybów. Niedobór wiąże się ze zwiększoną podatnością na zapalenie oskrzeli, grypę i inne infekcje dróg oddechowych.

Minerały, które działają z witaminą D, to selen i cynk, które wzmacniają tkankę płuc. Poziom selenu u palaczy jest niski z powodu stanu zapalnego w płucach spowodowanego dymem. Najbogatszym źródłem zarówno flory, jak i fauny są orzechy brazylijskie. Występuje również w zwierzętach morskich, ziarnach i fasoli. Cynk jest niezbędny dla optymalnego układu odpornościowego – ludowy środek polegający na jedzeniu ostryg w celu zwiększenia męskości zależy od wysokiej zawartości cynku. Jako drugie co do wielkości źródło, pestki dyni zdecydowanie ci pomogą.

Liczy się każdy kęs

Podczas gdy niewielu dietetyków zgadza się co do tego, jakie pokarmy jeść, większość zdecydowała, czego nie jeść. Aby przeciwdziałać złym skutkom palenia tytoniu, jeden z bestsellerowych autorów jednoznacznie błaga palaczy, aby nie spożywali fast foodów, przetworzonej żywności, tłuszczów nasyconych, białej mąki, cukru i soli. To rozsądna rada zarówno dla palaczy, jak i niepalących.

Od 1945 roku w naszym życiu i leksykonie pojawiły się dwie nowe grupy żywności: śmieciowe i fast foody. Proste i łatwe! Po prostu wyeliminując z diety białą mąkę i biały cukier, unikniesz większości śmieciowego jedzenia i zostaniesz z tylko pokarmem, który zrekompensuje składniki odżywcze utracone w wyniku palenia.

Możemy poświęcić lata na badanie kluczowej kwestii odżywiania, która ma decydujące znaczenie dla życia lub śmierci, lub po prostu jeść tylko pełnowartościową i naturalną żywność. Co definiuje naturalną żywność? Naturalne jedzenie na Twoim talerzu wygląda prawie tak samo jak na farmie.

Zgodnie z taką definicją marihuana jest lekiem naturalnym. Z wyjątkiem tego, że suszy się, marihuana w twoim schowku wygląda tak samo, jak na łodydze. Ta przyziemna zmysłowość może nieświadomie być powodem, dla którego decydujesz się na palenie marihuany w jej pełnej i naturalnej postaci ziołowej. W całej marihuanie można znaleźć znacznie więcej kannabinoidów i terpenów, niż jest to podane na jakiejkolwiek etykiecie. To samo rozumowanie odnosi się do jedzenia pełnowartościowej żywności zamiast uciekania się do suplementów diety, których zawartość jest ograniczona tylko do tego, co jest wymienione. Żywność to znacznie więcej niż suma kilku jej pojedynczych części. Naukowcy wciąż odkrywają nowe składniki odżywcze w pokarmach roślinnych, o których do tej pory nikt nawet nie pomyślał. Niektóre nowicjusze to fitoskładniki występujące tylko w roślinach. Wiele fitoskładników działa jako przeciwutleniacze.

Przeciwutleniacze chronią płuca przed promieniowaniem, zanieczyszczeniem powietrza i dymem. Najpopularniejszym rodzajem fitoskładników są terpeny. Zgadza się, terpeny w kwiatach konopi są fitoskładnikami. Ciepło niszczy lub zmniejsza bioaktywność przeciwutleniaczy, więc paląc konopie niszczymy wiele zawartych w nich przeciwutleniaczy. Na szczęście inne rośliny możemy jeść na surowo.

Chcesz zastrzyku składników odżywczych? Wśród warzyw, warzywa liściaste wyróżniają się fitoskładnikami. A marihuana to warzywo, którego liście błyszczą na zielono. Jeśli uprawiasz samodzielnie lub w inny sposób masz dostęp do świeżych liści konopi, spróbuj wycisnąć z nich sok. Pewien lekarz poświęcił większość swojej praktyki medycznej na nadzorowanie pacjentów, którzy piją sok z surowej marihuany ze względu na jego właściwości terapeutyczne.

Podsumowanie

Palacze i osoby niepalące powinny unikać jedzenia śmieciowego jedzenia, przetworzonej żywności, rafinowanych zbóż, tłuszczów nasyconych, soli i cukru. Jeśli trzymasz się swoich nawyków żywieniowych przez całe życie, to aby zrekompensować składniki odżywcze uszczuplone przez palenie, dodaj przynajmniej do swojej diety obfite porcje pokarmów bogatych w witaminy A, C, E i D oraz minerały selen i cynk. A potem możesz odetchnąć z ulgą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.