Zbieranie Roślin Marihuany

Jak zbierać marihuanę i odpowiednio wykorzystać całą roślinę?

Wiedza o tym, jak zbierać konopie indyjskie, zależy od różnych czynników, w tym od tego, czy uprawa odbywa się w pomieszczeniu, czy na zewnątrz. Prawdziwy test czasu zbiorów leży w gruczołach żywicznych. Idealne okno zbiorów to około 5-7 dni. Przed zbiorem pamiętaj o przepłukiwaniu roślin przez 10-14 dni, aby usunąć smak nawozów i przygotuj dobrze wentylowane miejsce do powieszenia roślin do wyschnięcia.

Zatem Twoja roślina marihuany osiągnęła szczyt dojrzałości i teraz nadszedł czas zbiorów. Co teraz? Niezależnie od tego, czy w swojej uprawie używasz ziemi, czy hydroponiki, proces zbioru jest dokładnie taki sam. Jedyna różnica polega na czyszczeniu.

Kiedy zbierać marihuanę?

Wiedza o tym, kiedy zbierać konopie indyjskie, zależy od kilku czynników. Jednym z ważnych czynników jest to, czy uprawiasz w pomieszczeniu, czy na zewnątrz. Uprawiając w pomieszczeniu przy użyciu oświetlenia i namiotu, możesz uzyskać znacznie większą kontrolę nad cyklem wzrostu.

Innym ważnym czynnikiem jest porównanie nasion automatycznie kwitnących i fotoperiodycznych. Większość roślin marihuany podlega fotoperiodowi. Rosną w zależności od liczby godzin światła, jakie otrzymują. Wchodzą w fazę wegetatywną, gdy otrzymają więcej niż 12 godzin światła i zaczynają kwitnąć, gdy otrzymają mniej niż 12 godzin światła. Oznacza to, że marihuana outdoorowa ma około 12 tygodni wegetacji i 10 tygodni kwitnienia.

Osoby uprawiające marihuanę w pomieszczeniach zamkniętych preferują nasiona fotoperiodyczne, ponieważ można skrócić czas uprawy nawet do 3 miesięcy.

Jeśli mieszkasz na półkuli północnej i uprawiasz outdoor i używasz nasion fotoperiodycznych, typowy sezon zbiorów marihuany przypada na październik. Jednak wielu hodowców marihuany w deszczowych regionach północno-zachodniego Pacyfiku decyduje się na wcześniejsze zbiory, zanim nadejdą deszcze.

Deszcz i inne czynniki środowiskowe mogą powodować pleśń roślin uprawianych na zewnątrz. Jeśli chcesz zbierać marihuanę na zewnątrz, musisz zwrócić uwagę na warunki pogodowe.

Jeśli jednak masz roślinę automatycznie kwitnącą, musisz sprawdzić odmianę. Nasiona automatycznie kwitnące rozpoczynają kwitnienie po pewnym czasie, w zależności od odmiany. Wielu hodowców zewnętrznych preferuje nasiona automatycznie kwitnące, ponieważ zazwyczaj w jednym sezonie wegetacyjnym można uzyskać dwie uprawy roślin automatycznie kwitnących.

Jeśli uprawiasz konopie automatycznie kwitnące, warto sprawdzić konkretną odmianę. Większość nasion podaje szacunkowy czas wzrostu. Obserwuj także bezpośrednio roślinę pod kątem oznak dojrzałości. Prawdziwy test czasu zbiorów leży w gruczołach żywicznych. Jeśli chcesz z grubsza oszacować, kiedy możesz spodziewać się zbiorów, skorzystaj z internetowego kalkulatora zbiorów marihuany.

Skąd mam wiedzieć, czy moja marihuana jest gotowa do zbiorów?

Wiemy, że nie możesz się doczekać, ale zbyt wczesne zbiory mogą mieć wpływ na moc produktu końcowego. Idealne okno zbiorów to około 5-7 dni. Ostatnią rzeczą, którą rozwija Twoja roślina, są trichomy. W miarę dojrzewania rośliny wykształcą się wyraźne włoski. Są to maleńkie kryształki THC, które sprawiają, że cola jest lepka w dotyku. Kiedy opadną z pąka, trichomy stają się kiefem. Większość kannabinoidów i terpenów występujących w roślinie rozwija się we włoskach, dlatego bardzo ważne jest, aby zapewnić im dużo czasu na pełną dojrzałość.

Gdy roślina osiągnie szczyt dojrzałości, będziesz chciał ją „wypłukać” przez 10-14 dni. Oznacza to, że spłukujesz rośliny zwykłą wodą lub wodą z odwróconej osmozy. Niektórzy hodowcy stosują specjalny roztwór do płukania. Przepłukiwanie na 10-14 dni przed zbiorem usuwa smak nawozów. Jeśli nie wypłuczesz rośliny, produkt końcowy może mieć dziwny chemiczny smak podczas palenia. Przestań podlewać dzień lub dwa przed zbiorami, chcesz, aby gleba była ładna i sucha. Nie musisz wykopywać korzeni podczas żniw, ale warto zwolnić trochę miejsca, zanim ponownie wrzucisz cokolwiek do tej ziemi.

Oznaki dojrzałości marihuany

Wracając do głównego pytania: jaka jest niezawodna metoda sprawdzenia, czy roślina jest gotowa do zbioru? Chwyć szkło powiększające lub mini mikroskop, aby obejrzeć kwiat marihuany. Jeśli nie masz żadnego z nich, najnowsze modele smartfonów mają wystarczająco dobry aparat, który wystarczy. Poszukaj następujących informacji:

• Widzisz głównie mlecznobiałe trichomy i trochę bursztynowych trichomów,
• 90% słupków lub małych włosków widocznych na roślinach zmieniło kolor z białego na żółty,
• Masa pąków nie wzrosła w ciągu ostatnich kilku dni.

Pamiętaj jednak, że będziesz chciał wypłukać swoje rośliny, zanim będą gotowe do ścięcia. Kiedy więc trichomy staną się mlecznobiałe, a słupki będą w 50-70% żółte, rozpocznij przepłukiwanie. Przepłukiwanie est prawie takie samo, niezależnie od tego, czy do uprawy konopi używasz ziemi, czy hydroponiki. Po prostu przestań podawać składniki odżywcze na tydzień przed zbiorami. Niektóre zestawy odżywek będą miały specjalną „formułę spłukiwania” do przepłukiwania, ale zwykła woda działa dobrze.

Jak przygotować się do zbioru marihuany?

Bądź świadomy: jest to śmierdzący i lepki proces. Posiekane rośliny pozostawiają dużo zapachu. Będziesz chciał upewnić się, że masz dobrze wentylowane miejsce do zbioru i powieszenia go do wyschnięcia. Jeśli uprawiasz w mieszkaniu, możesz rozłożyć plastik wokół wejścia, otworzyć okno i zapalić kadzidło, aby złagodzić zapach. Będziesz chciał, aby miejsce suszenia i przycinania było dobrze wentylowane. Zanim je ścinasz, upewnij się, że wiesz, gdzie powiesisz rośliny. Cały proces trwa kilka godzin, dlatego warto zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu. Jeśli masz przyjaciela, który może Ci pomóc, zrekrutuj go. Może nawet włącz film lub podcast, żeby się nie nudzić. To zajmie trochę czasu.

Jeśli zbierasz różne odmiany marihuany, upewnij się, że masz oddzielne oznaczone miejsca na zebrane pąki marihuany. W przeciwnym razie wszystko trafi na pomieszany stos.

Jak zbierać rośliny konopi indyjskich?

Zbieranie marihuany jest dość łatwe, choć czasochłonne. Oto najbardziej podstawowy opis zbioru pąków:

• Weź narzędzie do przycinania i odetnij całą roślinę lub odetnij duże gałęzie.
• Jeśli przycinasz na sucho, po prostu odetnij liście wiatrakowe i odwieś roślinę do wyschnięcia.
• Jeśli przycinasz na mokro, wykonaj manicure pąków, a następnie odwieś roślinę do wyschnięcia.
• Posprzątaj.

Oczywiście jest to nieco bardziej skomplikowane. Jeśli jednak zaczniesz gubić się w szczegółach, wróć do tych 3 kroków.

WSKAZÓWKA: połóż gazetę, aby móc położyć poszczególne gałęzie lub roślinę. Będą dość lepkie i jeśli położysz je na ziemi, mogą zebrać brud i kurz.

Zbieranie liści

Jeśli chodzi o zbiór liści, istnieje wiele rodzajów: liście wachlarzowe i liście cukrowe. Liście wachlarzowe to duże liście, które przychodzą na myśl, gdy ktoś powie „liść doniczkowy”. Liście wiatrakowe nie zawierają zbyt dużo THC, ale są przydatne w stosach kompostu, jeśli używasz kompostu jako nawozu. Aby zebrać liście wiatrakowe, odetnij cały liść w miejscu, w którym łodyga styka się z pniem rośliny. Włóż je do papierowej lub plastikowej torby z otwartą górą. Jeśli nie zamierzasz kompostować liści wiatrakowych, możesz je wyrzucić.

Cukier pozostawia lepkie liście, które należy odciąć, zanim będzie można go zapalić. Zawiera dużo włosków i można go używać do produkcji artykułów spożywczych lub koncentratów. Aby zebrać liście cukru, musisz wybrać, czy pąki mają być przycinane na mokro, czy na sucho – co omówimy w następnej sekcji.

Zbieranie pąków

Zanim wytniesz rośliny, zdecyduj, czy chcesz przycinać na mokro, czy na sucho. Wielu hodowców preferuje przycinanie na mokro, ponieważ suszenie pąków przyciętych na mokro zajmuje mniej czasu. To powiedziawszy, proces trwa godzinami. Jeśli zainwestujesz w automatyczny trymer, możesz przyciąć pąki na sucho w ułamku czasu potrzebnego na ręczne przycinanie pąków na mokro.

Aby zebrać pąki marihuany, odetnij gałąź, wypielęgnuj colę (lub nie) i powieś ją do góry nogami, aby wyschła. Manicure najłatwiej jest wykonać ręcznie, gdy liście są jeszcze miękkie. Załóż rękawiczki, weź małe nożyczki i usuń wszystkie słodkie liście, które pozostały na pąku. Na rękawicy i nożyczkach gromadzi się dużo żywicy.

Prawdopodobnie tu i ówdzie z coli spadną pojedyncze pąki. Jest to całkowicie normalne, po prostu umieść je tam, gdzie przechowujesz słodkie liście. W procesie suszenia pąki kurczą się o około 10-15%, ponieważ tracą wodę. Suszenie trwa 5-7 dni, po czym należy przechowywać pąki w szklanych słoikach przez dwa tygodnie, aby je zamarynować.

Zbiór roślin męskich

Jeśli okaże się, że Twoja roślina jest płci męskiej, nadal możesz ją zebrać. Jeśli masz gotowy proces ekstrakcji THC z liści cukru, możesz wrzucić tam męską roślinę i wydobyć trochę THC. Nie będzie tak dobry jak ekstrakt z rośliny żeńskiej, ale lepsze to niż nic. Ponadto korzenie męskiej rośliny konopi wchłaniają dużą ilość składników odżywczych, więc korzenie dobrze radzą sobie na kompostowniku. Samiec osiąga najwyższy poziom THC, zanim worki pyłkowe się otworzą. Worki pyłkowe otwierają się po około 2 tygodniach fazy kwitnienia, więc należy je wyciąć znacznie wcześniej. Gdy tylko zidentyfikujesz roślinę jako męską, czas ją zebrać. Jeśli zobaczysz otwarty woreczek pyłkowy, spryskaj go wodą, aby zapobiec jego rozprzestrzenianiu się.

Rzeczą, na której naprawdę chcesz się skupić podczas zbioru samców, jest kontrola pyłku. Najprostszym sposobem na osiągnięcie tego jest założenie dużej plastikowej torby na całą roślinę przed odcięciem jej u podstawy.

Wskazówki dotyczące zbioru marihuany

OK, to prosty proces, prawda? Pokrój marihuanę, wypielęgnuj ją i powieś do wyschnięcia. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przejść przez ten proces.

• Wypłucz roślinę na tydzień przed zbiorem,
• Zarezerwuj kilka godzin na zbiory, zwłaszcza jeśli planujesz przycinanie na mokro,
• Przygotuj wszystkie swoje zapasy,
• Miej więcej jednorazowych rękawiczek i alkoholu do nacierania, niż myślisz, że będziesz potrzebować,
• Przygotuj miejsce do suszenia pąków,
• Zdecyduj wcześniej, czy będziesz przycinać pąki na mokro, czy na sucho,
• Jeśli zbierasz różne odmiany w tym samym czasie, przygotuj etykiety,
• Jeśli zauważysz pleśń w pąkach, wytnij ją całą,

I pamiętaj, zanim zaczniesz, musisz być gotowy do sprzątania. Nie ma nic gorszego niż próbowanie zdobycia większej ilości alkoholu, ponieważ żywica zakleiła wszystkie twoje narzędzia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.